Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW X3 M

Funkcjonalność X3 połączona ze sportowym charakterem gamy M Performance. BMW X3 M to SUV o wielkich możliwościach, gwarantujący największą radość z jazdy, nieprzeciętną pakowność i tradycyjnie luksusowe warunki podróżowania. Ten samochód zachwyca charakterem, stając się idealną propozycją dla kierowców chcących doświadczać jeszcze więcej. 

Sport ma w DNA

BMW X3 M, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, to usportowiona wersja specjalna SUV-a X3. Najważniejszym elementem całej układanki jest oczywiście potężny silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo. Ta 6-cylindrowa, rzędowa jednostka rozwija moc aż 480 KM i oferuje moment obrotowy na poziomie 600 Nm. Dzięki temu pierwszą setkę osiąga już po 4,2 sekundy, zapewniając ekstremalne wrażenia zarówno na autostradzie, jak i podczas wchodzenia w ostre zakręty. 

Żądni jeszcze większej adrenaliny, mogą zdecydować się na specjalną wersję M Competition z silnikiem wyposażonym w dwie turbosprężarki i osiągającym 510 KM mocy przy 600 Nm momentu obrotowego. Ta ekstremalna konfiguracja pędzi do setki w 4,1 sekundy. Robi wrażenie.

Układ jezdny M

Układ jezdny M to najlepszy sposób, aby ogromna moc jednostki napędowej nie była marnotrawiona. Zapewnia on perfekcyjne właściwości zawieszenia, dzięki czemu kierowca nawet podczas zwykłej przejażdżki może się poczuć tak, jakby prowadził auto wyścigowe po torze. Do dyspozycji są trzy tryby jazdy: COMFORT, SPORT i SPORT+. Dodatkowo kierowca ma możliwość skorzystania z trzech ustawień dynamicznej kontroli stabilności DSC – dzięki temu zakres stabilizacji jest dostosowywany do preferowanego stylu jazdy.

Sportowy układ wydechowy M

Brzmi tak, że włączanie radia jest ostatnią rzeczą, jaka przyjdzie kierowcy do głowy. Sportowy układ wydechowy M oferuje również możliwość zmiany stopnia natężenia dźwięku – wystarczy tylko wybrać program SPORT lub SPORT+.

M Servotronic

Jest to innowacyjny układ wspomagania kierownicy, który reaguje na wydarzenia na drodze. Podczas jazdy z dużą prędkością wspomaganie staje się mniej bezpośrednie i bardziej precyzyjne, dając kierowcy poczucie pełnej kontroli. Przy niższych prędkościach układ gwarantuje maksymalny komfort manewrowania. Kierowca może również samodzielnie zmienić charakterystykę wspomagania – do wyboru są trzy konfiguracje wybierane przyciskami w kokpicie.

Przekładnia M Steptronic

8-biegowy automat o sportowej charakterystyce pozwala jeszcze lepiej wykorzystać potencjał potężnego napędu. Skrzynia została wyposażona w układ Drivelogic i oferuje różne tryby zmiany przełożeń: od ekonomicznego, przez komfortowy, dynamiczny, aż po wybitnie sportowy. Kierowca może w każdej chwili przejąć stery i zacząć zmieniać biegi ręcznie, do czego służą manetki przy kierownicy lub dźwignia biegów.

Rozpórka amortyzatorów M Carbon

Wysoki samochód i bardzo mocny układ napędowy – takie połączenie generuje spore obciążenia karoserii. Dlatego w BMW X3 M można zamówić rozpórkę amortyzatorów M Carbon, która zwiększa sztywność przedniej części nadwozia. Ma to ogromny wpływ na precyzję prowadzenia. Rozpórka została wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Jest lekka, wytrzymała, a do tego świetnie wygląda pod maską, podkreślając sportowy sznyt samochodu.

M xDrive

Inteligentny układ napędowy M xDrive z mechanizmem różnicowym M jest standardowym wyposażeniem BMW X3 M. Jego rola to pilnowanie, aby koła samochodu zawsze miały zapewnioną odpowiednią przyczepność, wymaganą zwłaszcza podczas jazdy po śliskiej nawierzchni. Układ rozdziela moc na obie osie, przy czym w wersji M większe siły przekazywane są na tył, by zagwarantować kierowcy sportowe wrażenia z jazdy.

Title
Twoje BMW X3 M BMW X3 M można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach. Oferujemy również możliwość zakupu innych wersji specjalnych SUV-a: M Competition, M40i oraz M40d.