x1 xDrive25e
Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW X1 xDRIVE25e

BMW X1 xDrive25e to hybryda typu plug-in i jednocześnie najmniejszy SUV w ofercie bawarskiego producenta. Napęd hybrydowy zapewnia bardzo niskie koszty eksploatacji, a przy tym jest ekologiczny i daje mnóstwo przyjemności z jazdy – tak w warunkach miejskich, jak na autostradzie. Dowiedz się więcej o możliwościach BMW X1 xDrive25e.

Mocna hybryda

BMW X1 xDrive25e wykorzystuje technologię podwójnego napędu. Bazowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra rozwija moc 125 KM i 165 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka ta napędza przednią oś. Wspiera ją silnik elektryczny o mocy 95 KM i momencie obrotowym 165 Nm, który z kolei napędza oś tylną. Łączna moc tego zestawu to 220 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi imponujące 385 Nm. Całość jest sprzężona z sześciostopniową skrzynią automatyczną.

Hybrydowy zestaw napędowy gwarantuje bardzo dobre osiągi. BMW X1 xDrive25e rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,9 sekundy. Maksymalna prędkość to 195 km/h. Takie parametry są w zupełności wystarczające w przestrzeni miasta, w której ten model czuje się najlepiej.

Ekologia i ekonomia

BMW X1 xDrive25e jest hybrydą typu plug-in. Oznacza to, że pojemność akumulatora uzupełniamy poprzez ładowanie z gniazdka, publicznej stacji lub Wallboxa, który można zamontować np. w prywatnym garażu. Dzięki temu auto jest niezwykle oszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu.

Warto zwrócić uwagę na to, że samochód może się poruszać wyłącznie w trybie elektrycznym, co świetnie sprawdza się w mieście, np. podczas dojazdów z domu do pracy i z powrotem. Maksymalny zasięg wynosi do 55 kilometrów i jest jak najbardziej możliwy do uzyskania.

Efektowny design

BMW X1 xDrive25e to jeden z najładniejszych SUV-ów w swojej klasie, którego projekt został stworzony zgodnie z najnowszą filozofią bawarskiego producenta. Linia nadwozia jest dynamiczna, kompaktowa i doskonale pasuje do charakterystyki napędu. Zwracamy uwagę na nową konstrukcję „nerek” z siedmioma wzdłużnymi prętami i przednią powierzchnią z matowego aluminium.

Doskonałe wrażenie robią adaptacyjne światła przednie LED, na które składają się światła mijania i światła drogowe z nieoślepiającym asystentem BMW Selective Beam oraz kierunkowskazy w technologii LED. Bardzo dobrym uzupełnieniem stylistyki są 19-calowe koła ze stopów lekkich Y-spoke 580 Bicolour.

xDrive

Inteligentny system napędu na cztery koła BMW xDrive to jedno z najlepszych tego typu rozwiązań w świecie motoryzacji. System dba o równomierne rozłożenie mocy między koła przedniej i tylnej osi, aby zawsze zapewnić idealną przyczepność i pozwolić Ci bezpiecznie pokonywać śliskie drogi czy pewnie czuć się w ciasnych zakrętach.

Adaptacyjne zawieszenie

Sam zdecyduj, jakiej charakterystyki podwozia oczekujesz w danej sytuacji. Przy pomocy pokrętła Driving Experience możesz wybrać tryb standardowy, Comfort lub Sport, a adaptacyjne zawieszenie dostosuje się do Twojego polecenia, dając Ci maksimum wygody lub pewności prowadzenia.

Już teraz umów się na jazdę testową BMW X1 xDrive25e w BMW Bawaria Motors.