Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW M4 CABRIO

Istne piękno i kwintesencja wolności. BMW M4 Cabrio to jeden z najpopularniejszych modeli w gamie sportowych kabrioletów na świecie. Kierowcy pokochali ten samochód za unikalny styl, znakomitą jednostkę napędową oraz nowoczesne technologie, które sprawiają, że każda, nawet bardzo krótka podróż, daje czystą radość z jazdy. Jak to w BMW.

Chowany sztywny dach

BMW M4 Cabrio, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, ma bardzo podobną sylwetkę do wersji Coupe. Oczywista różnica polega na tym, że tutaj otrzymujemy możliwość złożenia dachu i podróżowania z przysłowiowym wiatrem we włosach. Sam dach ma sztywną konstrukcję, co szczególnie przydaje się w okresach przejściowych oraz zimą. Dach nie wymaga przy tym żadnych specjalnych zabiegów konserwujących.

Mechanizm otwierania i zamykania dachu jest obsługiwany elektrycznie – cała procedura zajmuje zaledwie ok. 20 sekund. Automatyczną funkcję otwierania i chowania można uruchomić w trakcie jazdy z prędkością do 18 km/h. Gdy tylko zrobi się chłodniej, zacznie padać, czy zbyt mocno wiać, wystarczy schować się w luksusowym wnętrzu, rozkoszując niemal idealną ciszą.

Nawet 450 KM mocy

BMW M4 Cabrio napędza 6-cylindrowa rzędowa jednostka BMW TwinPower Turbo, wyposażona w dwie turbosprężarki i generująca 431 KM. Po zastosowaniu opcjonalnego pakietu M Competition, moc silnika wzrasta aż do 450 KM. Moment obrotowy wynosi 550 Nm i jest dostępny już w dolnym zakresie obrotów. Przyspieszenie do setki trwa 6,1 sekundy – wystarczy, by poczuć adrenalinę.

Jednostka napędowa zastosowana w modelu M4 Cabrio to jeden z najbardziej zaawansowanych silników w gamie BMW. Jego specyficzną cechą jest brak tulei cylindrowych. Inżynierowie niemieckiego producenta zastosowali także lżejszy, kuty wał korbowy. Efekt jest łatwy do przewidzenia. Samochód rewelacyjnie przyspiesza na każdym biegu, a dzięki zoptymalizowanemu rozkładowi masy na obie osie w stosunku niemal 50:50, także fantastycznie się prowadzi.

Jeszcze więcej sportu z pakietem M Competition

Pakiet M Competition to propozycja dla kierowców, którzy chcą wykrzesać jeszcze więcej z silnika, układu jezdnego oraz stylistyki BMW M4 Cabrio. Pakiet obejmuje specjalną konfigurację adaptacyjnego zawieszenia M. W jego ramach dostępna jest także nowa konfiguracja dynamicznej kontroli stabilności DSC oraz aktywny mechanizm różnicowy M. Sportowy układ wydechowy M będzie kolejnym powodem, by podróżować przy otwartym dachu i cieszyć się niesamowitym dźwiękiem jednostki napędowej.

W ramach pakietu M Competition dostępne są również elementy nadwozia i wnętrza, wśród nich 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Star Spoke 666 M z ogumieniem mieszanym, sportowe fotele M z oparciem o regulowanej szerokości, pasy bezpieczeństwa M, błyszczące elementy wykończeniowe BMW Individual Shadow, skrzela ze znaczkiem modelu w błyszczącym kolorze czarnym oraz chromowane na czarno końcówki rur wydechowych.

Bezprzewodowe ładowanie smartfona

W BMW M4 Cabrio znajdziemy bardzo przydatną funkcję, czyli system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym. W skład tego systemu wchodzi specjalna niecka – wystarczy umieścić w niej smartfona przystosowanego do ładowania bezprzewodowego, aby już nie martwić się o stan baterii. Dodatkowo dostępne jest klasyczne gniazdo USB.

Dzięki złączu Bluetooth do systemu telefonicznego można jednocześnie podłączyć dwa smartfony oraz jeden odtwarzacz audio. Warto wspomnieć o dostępnej funkcji Bluetooth Office oraz możliwości stworzenia hotspotu WiFi.

Aplikacja BMW Connected

Dzięki tej aplikacji można łatwo połączyć samochodowe systemy ze smartfonem, zyskując tym samym pełną komunikację z autem. Aplikacja pozwala m.in. przesyłać zapisane trasy do systemu nawigacji, a także zarządzać kalendarzem z poziomu samochodu – w praktyce polega to na tym, że właściciel otrzyma przypomnienie np. o umówionym spotkaniu, a trasa dojazdu na miejsce zostanie już wyznaczona.

Ponadto aplikacja pozwala udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym, korzystać z nawigacji door-to-door czy zdalnie sprawdzać poziom paliwa, zamykać i otwierać samochód czy ustalić jego położenie na zatłoczonym parkingu.

Title
Twoje BMW M4 Cabrio BMW M4 Cabrio można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku. Już teraz zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami i do umawiania się na jazdy próbne. Oczywiście przy otwartym dachu.