Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW SERII 8 CABRIO

Czerpać z wolności, ale z klasą – to dewiza, która przyświecała projektantom BMW serii 8 Cabrio. Na bazie najpiękniejszego coupe w klasie Premium powstał samochód dający ogromną przyjemność z jazdy, idealnie wpisujący się w oczekiwania spełnionych ludzi ceniących sobie swobodę, prestiż i podróżowanie w sportowym stylu.

Miękki dach

Najważniejszą cechą BMW serii 8 Cabrio, dostępnego w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Piasecznie, Katowicach i Gdańsku, jest oczywiście składany, miękki dach w kolorze antracytowym ze srebrnym połyskiem. Fantastycznie pasuje on zarówno do dynamicznej sylwetki samochodu, jak i dowolnej wersji kolorystycznej nadwozia. Dach otwiera się i zamyka elektrycznie – cała operacja zajmuje tylko około 15 sekund. Co ważne, z tej funkcji można skorzystać nawet podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Dach charakteryzuje się przy tym znakomitą izolacją akustyczną.


Zobacz ofertę dostępnych samochodów


Benzynowa i wysokoprężna wersja silnikowa

BMW serii 8 Cabrio jest dostępne w dwóch wariantach silnikowych. Bazowa jednostka wysokoprężna (840d xDrive) gwarantuje znakomite osiągi, dużą przyjemność z jazdy, a przy tym ma ograniczony apetyt na paliwo. W tej specyfikacji silnikowej samochód rozpędza się do 250 km/h, a sprint do setki zajmuje 4,9 sekundy.

O wiele więcej emocji dostarczy spektakularna wersja M850i, której sercem jest silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo o pojemności 4,4 litra i mocy aż 530 KM. Ta jednostka oferuje 750 Nm momentu obrotowego dostępnego już przy niskich obrotach, co daje gwarancję potężnego przyspieszenia w każdych warunkach. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, natomiast pierwszą setkę auto osiąga po zaledwie 3,7 sekundy.

Adaptacyjny układ jezdny M

To jedno z tych rozwiązań, dzięki którym samochody BMW dzierżą palmę pierwszeństwa w zakresie komfortu i precyzji prowadzenia. Adaptacyjny układ jezdny automatycznie dobiera charakterystykę podwozia w zależności od aktualnych warunków drogowych. Kierowca oczywiście może samodzielnie wybrać preferowany tryb: COMFORT zapewnia przyjemną jazdę po nierównościach, natomiast SPORT pozwala poczuć emocje rodem z toru wyścigowego.

W tym miejscu warto również wspomnieć o zintegrowanym aktywnym układzie kierowniczym, który oferuje przełożenie zależne od prędkości na osi przedniej oraz skrętne koła na osi tylnej. Co to oznacza w praktyce? Podczas jazdy z niską prędkością auto jest zwrotniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu. Gdy jednak kierowca przyspiesza, tylne koła skręcają tak samo, jak przednie, gwarantując świetną stabilność.

Atrapa chłodnicy Active Air Stream

Ten system otwiera klapy powietrzne w atrapie w zależności od tego, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na chłodzenie silnika i hamulców, a także na wydajność klimatyzacji. Dzięki temu rozwiązaniu poprawiono aerodynamikę samochodu, co ma pozytywny wpływ na osiągi, zużycie paliwa oraz akustykę we wnętrzu.

Światła laserowe

Innowacyjny system oświetlania drogi pozwala kierowcy zachować doskonałą widoczność nawet na odległość do 600 metrów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w przypadku standardowych reflektorów. Obecność tego rozwiązania w konkretnym egzemplarzu zdradzają niebieskie akcenty wewnątrz klosza oraz napis „BMW Laser”.

Digital Key

Funkcja Digital Key pozwala zrezygnować z używania tradycyjnego kluczyka na rzecz smartfona. Wystarczy telefon z systemem Android lub iOS oraz aplikacja BMW Connected, by móc otworzyć, zamknąć czy nawet uruchomić samochód. To takie proste i funkcjonalne!

Mnóstwo przydatnych rozwiązań

BMW serii 8 Cabrio oferuje pakiet BMW Live Cockpit Professional, w skład którego wchodzi funkcja nawigacji ze zespołem ekranów o przekątnej 10,25 cala oraz 12,3 cala. Do dyspozycji kierowcy są funkcjonalne przełączniki zmieniające charakterystykę zawieszenia i układu kierowniczego. Na liście wyposażenia znajdują się również systemy asystujące kierowcy, ułatwiające parkowanie czy jazdę w korku, a także chroniące przed kolizją.

BMW serii 8 Cabrio G14 video test
Title
Twoje BMW Serii 8 Cabrio BMW serii 8 Cabrio można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Piasecznie, Katowicach i Gdańsku.