Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW X5 xDRIVE45e

Lider nigdy nie zwalnia tempa i wyznacza kierunek, w którym będą podążać inni. Ta zasada od wielu lat przyświeca inżynierom i projektantom odpowiedzialnym za jeden z najważniejszych modeli w historii BMW. SUV BMW X5 xDrive45e to kwintesencja możliwości technologicznych bawarskiej marki. Napędzany fantastycznym zestawem hybrydowym samochód cieszy niskim zużyciem paliwa, rewelacyjnymi osiągami, a przy tym idealnie odpowiada na potrzeby naszej planety. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym aucie.

Wygląda tak samo dobrze, jak jeździ. Czyli świetnie!

BMW X5 xDrive45e nieprzypadkowo jest jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów na świecie. Mocarstwowa, a przy tym bardzo dynamiczna sylwetka od razu przykuwa uwagę i nie pozostawia wątpliwości, że właściciel ma styl, wie czym jest prestiż i potrafi wybierać rzeczy najlepsze.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stylistyki nadwozia są reflektory X, które wyglądają po prostu rewelacyjnie, a przy tym zapewniają doskonałą widoczność. Wersja z napędem hybrydowym wyróżnia się natomiast kilkoma detalami stylistycznymi, m.in. emblematami „eDrive” oraz gustowną klapką, pod którą kryje się gniazdo zasilania.

W środku? Jak to w BMW X5, czyli luksusowo, bardzo komfortowo i z masą sportowych akcentów. Zachwyć się panoramicznym dachem Sky Lounge, podróżuj przy doskonałych dźwiękach muzyki z systemu audio Bowers&Wilkins, ciesz się czystym powietrzem i przyjemnym zapachem dzięki pakietowi Ambient Air, stwórz spersonalizowane wnętrze z pakietem BMW Individual.

BMW X5 xDrive45e: innowacyjny napęd hybrydowy

BMW X5 xDrive45e wykorzystuje bezkonkurencyjną technologię eDrive, czyli napęd hybrydowy typu Plug-in, który zbiera znakomite recenzje i jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie hybryd. Mamy tutaj połączenie klasycznego silnika benzynowego BMW TwinPower Turbo oraz silnika elektrycznego. Taki mariaż oznacza jedno: ogromną moc dostępną wtedy, gdy tego potrzebujesz, niskie zużycie paliwa w standardzie oraz znaczące ograniczenie emisji szkodliwych spalin.

Łączna moc zestawu napędowego wynosi aż 394 KM, a moment obrotowy to imponujące 600 Nm. Efekt? Samochód przyspiesza do setki w zaledwie 5,6 sekundy, natomiast w trybie w 100% elektrycznym może podróżować z prędkością maksymalną 140 km/h. Przełączanie pomiędzy napędami jest zupełnie niewyczuwalne. Zarządza tym zaawansowana elektronika, która dobiera rodzaj napędu w zależności od między innymi Twojego stylu jazdy czy warunków panujących na drodze.

Napęd hybrydowy zapewnia Ci ogromne emocje za kierownicą, ale też satysfakcję podczas tankowania. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 1,5 litra na 100 kilometrów. Zwracamy również uwagę na bardzo niską emisję CO2, która w cyklu mieszanym wynosi około 35 g/km. Przyjemnie jest wiedzieć, że Twój komfort nie odbija się na jakości powietrza, prawda?

Dodajmy też, że napęd hybrydowy wykorzystuje technologię BMW EfficientDynamics eDrive, która zapewnia maksymalną sprawność układu i realnie zwiększa zasięg aż do 80 kilometrów w trybie wyłącznie elektrycznym. Tym samochodem możesz więc podróżować zarówno w mieście, na krótkich dystansach, jak i wybrać się w dłuższą trasę.

Energię w akumulatorze uzupełnisz w jednej z publicznych stacji ładowania, do której zaprowadzi Cię system nawigacji. Możesz również ładować baterię w przydomowym garażu, na przykład korzystając z super szybkiej ładowarki dla uczestników programu 360° ELECTRIC - BMW Wallbox.

Zarządzaj swoją hybrydą z poziomu smartfona

Właściciel BMW X5 xDrive45e może korzystać z bardzo praktycznej aplikacji BMW Connected, która pozwala między innymi analizować wszystkie funkcje hybrydowe samochodu, w tym zdalnie sprawdzać stan naładowania akumulatora, pozostały dystans w trybie elektrycznym, mieszanym i spalinowym czy aktualny pobór energii. Dodatkowo z poziomu aplikacji łatwo wyszukasz najbliższą publiczną stację ładowania. Gdy Ty pójdziesz na kawę, aplikacja poinformuje Cię o zakończeniu ładowania i gotowości auta do dalszej jazdy.

Już dziś umów się na jazdę testową BMW X5 xDrive45e i zapytaj o atrakcyjną ofertę cenową w salonie BMW Bawaria Motors.