Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW X4

Zdobywa miasto w wielkim stylu. BMW X4 to samochód łączący zalety SAV-a, crossovera oraz auta sportowego. Robi to z klasą i prestiżem typowym dla bawarskiej marki. Nic dziwnego, że już w momencie debiutu dołączył do grona najchętniej wybieranych modeli BMW. To auto ma wiele do zaoferowania, bez względu na to, czy ma być wykorzystywane tylko w mieście, czy też na dłuższych trasach. 

Bardzo dynamiczna sylwetka

BMW X4, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, jest jednym z najbardziej charakterystycznych modeli w obecnej gamie bawarskiej marki. Uwagę przykuwa przede wszystkim tył, bez wyraźnie zaznaczonej klapy. To oryginalne rozwiązanie wyróżnia samochód na ulicy, dając właścicielowi poczucie, że jeździ autem absolutnie wyjątkowym. Dynamiczne linie nadwozia zdradzają przy tym wielkie możliwości układu napędowego i jezdnego. Warto również zaznaczyć, że pomimo mocno opadającej linii dachu, wnętrze BMW X4 jest zadziwiająco przestronne i gwarantuje wysoki komfort podróżowania nawet kompletowi pasażerów. 

Swoboda w wyborze jednostek napędowych 

BMW X4 to samochód, który ma idealnie wpasować się w oczekiwania kierowcy. Stąd BMW oferuje bardzo szeroki wybór silników oraz skrzyń biegów. W gamie znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne, współpracujące z przekładniami manualnymi, automatycznymi i sportowym automatem Steptronic. 

Już bazowa wersja silnikowa dostarczy kierowcy niezłych wrażeń, jednocześnie zapewniając rozsądne koszty paliwowe. Czterocylindrowa jednostka w modelu xDrive 20i wykorzystuje technologię BMW EfficientDynamics dla zoptymalizowania stosunku dynamiki do zużycia paliwa i emisji spalin. Jest to silnik BMW TwinPower Turbo rozwijający moc 184 KM, oferujący moment obrotowy na poziomie 290 Nm. Prędkość maksymalna samochodu w tej konfiguracji wynosi 215 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,3 sekundy. Warto zwrócić uwagę na bardzo korzystny parametr spalania – zużycie paliwa w cyklu mieszanym mieści się w przedziale od 9 do 9,7 litra na 100 kilometrów. 

Doskonałe właściwości jezdne

Konstruktorzy BMW stworzyli samochód, który pomimo wysokiej bryły nadwozia doskonale się prowadzi, również w szybkich zakrętach. Jest to zasługa między innymi nisko położonego środka ciężkości, dzięki któremu karoseria nie wychyla się zbyt mocno, dając kierowcy poczucie bezpieczeństwa i umożliwiając dalsze testowanie potencjału układu napędowego.

Kolejnym ważnym elementem jest adaptacyjny, sportowy układ kierowniczy z funkcją Servotronic, który umożliwia bezpośrednie i wygodne kierowane samochodem bez nadmiernego wysiłku. Układ jest na tyle czuły, że doskonale przekazuje intencje kierowcy. Efekt? To auto prowadzi się jak sportowy hot hatch!

Opcjonalnie w BMW X4 można zastosować adaptacyjne zawieszenie M, które samo dopasowuje się do aktualnych warunków na drodze oraz stylu jazdy kierowcy. Jeśli to kierujący chce przejąć pełną kontrolę, może skorzystać z przycisku wyboru trybów pracy zawieszenia – od komfortowego po ekstremalnie sportowy.

Jeszcze więcej komfortu i bezpieczeństwa

BMW X4 to samochód na wskroś nowoczesny, wykorzystujący technologie cyfrowe, by zapewnić kierowcy maksymalną wygodę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo w podróży. W aucie znajdziemy szereg funkcji wchodzących w skład pakietu BMW ConnectedPlus, jak chociażby wyświetlacz BMW Head Up czy system asystujący kierowcy plus, który m.in. automatyzuje jazdę w korku czy pomaga przy zmianie pasa ruchu. Dzięki BMW Connected+ oraz aplikacji BMW Connected można bezproblemowo połączyć samochód ze smartfonem, by m.in. przesyłać trasy przejazdu, korzystać z nawigacji door-to-door czy udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym. Właściciele smartfonów z systemem Android lub iOS mogą również korzystać z bardzo przydatnej funkcji powiadomienia o optymalnej godzinie wyjazdu, by nie spóźnić się na umówione spotkanie.

Title
Twoje BMW X4 BMW X4 jest dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku oraz Katowicach. Zapraszamy na jazdy próbne.