Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW X1

Prezentujemy znakomity samochód do miasta, dla niedużej rodziny oraz do odkrywania nieprzetartych szlaków. BMW X1 to hit sprzedaży bawarskiej marki, co nie dziwi biorąc pod uwagę wszechstronność i fantastyczną stylistykę tego modelu. Bez wątpienia warto przyjrzeć się mu bliżej i przekonać się, że to najlepszy wybór w swojej klasie. 

Efektowny design

BMW X1 to mały, miejski SUV, który sprawia wrażenie znacznie większego samochodu. Jest to zasługa dynamicznej linii nadwozia. Auto nie jest przesadnie masywne, ma świetne proporcje oraz wiele charakterystycznych dla marki BMW elementów – jak chociażby duży grill z kultowymi „nerkami”. Duży rozstaw osi oraz krótkie zwisy przekładają się na kompaktowość konstrukcji, dzięki czemu ten samochód doskonale odnajduje się w zatłoczonym mieście. Jest przestronny w środku i stylowy na zewnątrz. 

BMW X1, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, można zamówić w dwóch bardzo interesujących liniach stylistycznych: xLine oraz Sport Line. Oferują one odmienne warianty wnętrza i wyglądu karoserii, pozwalając dobrać rodzaj estetyki samochodu do indywidualnych oczekiwań. 

Dynamiczne i oszczędne jednostki napędowe

BMW X1 to samochód, który zaspokoi potrzeby zarówno fanów szybkiego pokonywania miejskiej dżungli, jak i statecznych kierowców, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz niskie koszty eksploatacji. Wszystkie jednostki napędowe montowane w tym modelu wykorzystują technologię BMW EfficientDynamics, gwarantującą optymalny stosunek mocy do zużycia paliwa i emisji spalin. Silniki BMW TwinPower Turbo, nawet bazowe, dają przy tym ogromną przyjemność z jazdy. 

Jedna z najpopularniejszych wersji silnikowych, xDrive25i, oferuje moc 192 KM i moment obrotowy 280 NM dostępny w bardzo szerokim zakresie obrotów – od 1250 do 4600 obr/min. Dzięki temu jednostka jest niezwykle wręcz elastyczna, a przy tym ekonomiczna, zużywając w cyklu mieszanym tylko 5,7-5,8 litra benzyny na 100 kilometrów. 

Najwyższy poziom komfortu

BMW X1 to SUV, który na nowo definiuje przyjemność z podróżowania. Nie ważne, czy pokonujemy krótki odcinek z pracy do domu, czy dłuższą trasę po kiepskich drogach – zarówno kierowca, jak i pasażerowie, będą doświadczać maksymalnej wygody. Jest to zasługa m.in. doskonałych materiałów wykończeniowych, świetnego wyciszenia wnętrza oraz podwyższonej pozycji siedzenia, co przekłada się na lepszą widoczność. Warto również wspomnieć o powiększonej ilości miejsca na nogi na tylnej kanapie – pasażerowie mają do swojej dyspozycji aż 56 cm wolnej przestrzeni, dzięki czemu wyjazd w długą trasę nie będzie problemem nawet dla wysokich osób.

Dobry wybór dla rodziny

BMW X1 śmiało może pełnić funkcję samochodu rodzinnego, co jest zasługą nie tylko przestronności, ale także bardzo przemyślanego rozplanowania wnętrza. Istotnym elementem jest przesuwny i dzielony w proporcjach 60:40 drugi rząd siedzeń. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo zwiększyć ilość miejsca dla pasażerów z tyłu, co przyda się w momencie, gdy np. zamontujemy duży, obrotowy fotelik dziecięcy. Natomiast w sytuacji, gdy potrzebujemy przewieźć więcej bagaży, wystarczy przesunąć kanapę w stronę deski rozdzielczej, zyskując pokaźną przestrzeń bagażową do wykorzystania.

Gdy trzeba przewieźć długie przedmioty, przyda się opcja składania oparć tylnej kanapy – są one dzielone w proporcjach 40:20:40. Tym samym nie trzeba całkowicie rezygnować z miejsc dla pasażerów, aby np. przetransportować sprzęt sportowy czy szafkę.

Załadunek bagaży bardzo ułatwia szeroko otwierana pokrywa bagażnika oraz niski próg. W razie potrzeby istnieje również możliwość szybkiego złożenia przedniego fotela, co zmieni BMW X1 w małe auto dostawcze, idealnie do przewiezienia np. rowerów.

Oczywiście BMW nie zapomniało też o codziennym komforcie kierowców, zwłaszcza rodziców i osób robiących zakupy. Klapa bagażnika otwiera się automatycznie – wystarczy jeden ruch stopą, który aktywuje czujnik umieszczony pod zderzakiem.

Title
Twoje BMW X1 BMW X1 jest dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku. Zapraszamy na jazdy próbne!