Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW Z4

Kultowy roadster wraca w jeszcze efektowniejszej stylistyce i bardziej ekstremalnej wersji napędu. BMW Z4 to spełnienie marzeń o wolności i sportowych wrażeniach z jazdy. Samochód jeździ jeszcze lepiej niż wygląda, co zwiastuje niesamowite emocje od razu po uruchomieniu silnika. 

Potężne serce

BMW Z4 w najbardziej sportowej konfiguracji jest napędzane przez 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo o pojemności 3 litrów i mocy 340 KM. Jednostka oferuje moment obrotowy na poziomie 500 Nm. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 4,5 sekundy. Samochód można zamówić także w innych wersjach napędu: sDrive20i oraz sDrive30i. 

Skrzynia biegów Steptronic Sport 

Ten ośmiobiegowy automat znakomicie współgra z jednostką napędową, w pełni wykorzystując jej olbrzymi potencjał. Skrzynia biegów jest wyposażona w układ Launch Control, który pozwala ruszyć spod świateł z maksymalną mocą i poczuć spektakularne przyspieszenie. Przekładnia oferuje różne tryby pracy, w tym SPORT i SPORT+, kierowca ma również możliwość ręcznej zmiany przełożeń przy pomocy dźwigni skrzyni biegów lub łopatek umieszczonych przy kierownicy. 

Układ kierowniczy Variable Sport

Ten układ, dodatkowo wyposażony w system Sevotronic, automatycznie dopasowuje charakterystykę prowadzenia do stylu jazdy kierowcy oraz prędkości, gwarantując fantastyczną precyzję i pełną kontrolę nad wydarzeniami na drodze. Variable Sport reaguje na zmianę kąta obrotu kierownicy, dobierając optymalne przełożenia. Gdy jedziemy bardzo szybko, układ poprawia właściwości jezdne. Z kolei podczas zwykłego manewrowania ułatwia kierowcy skręcanie czy parkowanie.

Zawieszenie adaptacyjne M

Charakterystyka zawieszenia powinna adaptować się do aktualnych warunków jazdy, w celu zapewnienia większej precyzji, komfortu i bezpieczeństwa. Zawieszenie adaptacyjne M może być regulowane elektronicznie w dowolnym momencie. Kierowca ma również możliwość wybrania preferowanego stylu jazdy za pomocą Driving Experience Control: od komfortowego po ekstremalnie sportowy.

Dyferencjał sportowy M

Podczas wchodzenia w zakręt z dużą prędkością wymagana jest perfekcyjna przyczepność i stabilność. Gwarantuje to mechanizm różnicowy M, który automatycznie zmniejsza różnicę w prędkości obrotowej pomiędzy tylnymi kołami, dopasowując ją do aktualnych warunków na drodze oraz stylu jazdy kierowcy.

Hamulce M Sport

Osiągnięcie zawrotnej prędkości to jedno. O wiele ważniejsze jest, aby móc ją w każdej chwili wytracić. Wymaga to zastosowania bardzo wydajnego układu hamulcowego, takiego jak M Sport. Z przodu umieszczono czterotłoczkowe stałe zaciski hamulcowe, natomiast z tyłu jednotłoczkowy pływający zacisk hamulcowy. Zaciski zostały pomalowane na kolor niebieski i ozdobione znaczkiem M. Hamulce gwarantują niesamowitą skuteczność nawet w ekstremalnych sytuacjach. Są przy tym odporne na wysokie temperatury i przedwczesne zużycie.

Świetna stylistyka

Od roadstera wymagamy nie tylko doskonałego prowadzenia i nieprzeciętnej dynamiki, ale także spektakularnego wyglądu. BMW Z4, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, w 100% spełnia te oczekiwania. Samochód imponuje sportową sylwetką oraz licznymi akcentami podkreślającymi wyścigowy charakter auta. Znajdziemy tutaj m.in. skrzela za przednimi nadkolami, siatkową atrapę chłodnicy czy nieregularne rury wydechowe.

W czasie dobrej pogody można złożyć miękki, czarny dach, który oczywiście posiada mechanizm elektryczny – wystarczy nacisnąć przycisk, by w ciągu ok. 10 sekund móc cieszyć się wiatrem we włosach. Po rozłożeniu dach gwarantuje natomiast świetne wyciszenie wnętrza. Warto przy tym wspomnieć, że elektroniczna funkcja składania i rozkładania dachu jest dostępna aż do prędkości 50 km/h.

BMW Z4 oferuje także liczne systemy wspomagające kierowcę i poprawiające komfort jazdy, jak chociażby asystent parkowania, aktywny regulator prędkości ze Stop&Go, BMW Digital Key (dostęp do samochodu przy pomocy smartfona) czy wyświetlacz BMW Head Up.

Title
Twoje BMW Z4 BMW Z4 można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku.