Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW iX

Stylistycznie aerodynamiczny o zaskakującym zasięgu. To właśnie BMW iX. Możliwy zasięg 630 km (BMW iX xDrive50) lub 425 km (BMW iX xDrive40), sprawiają, że idealnie nadaje się zarówno do miasta, jak i na długie trasy. Należy doceniać wyjątkowo niskie zużycie energii 19,8-23 kW/h (BMW iX xDrive50). Nie posiada konkurencji w swoim segmencie pojazdów. Stylistka modelu oraz charakterystyczne cechy, takie jak zwężające się ku tyłowi szyby boczne, tzw. „stream flow”, w istotny sposób przyczyniają się do wybitnego współczynnika Cx wynoszącego 0,25. Po raz pierwszy w SAV-ie marki BMW zastosowano tu ukryte w powierzchni klamki oraz bezramkowe drzwi, co demonstruje pionierski charakter samochodu.

Wygoda w BMW iX

Samochód o zredukowanej stylistyce, mimo to nowoczesny. Centrum obsługi na konsoli stanowi kontroler iDrive o wyglądzie szkła. Model nie posiada tunelu środkowego, dzięki czemu jest dużo miejsca z tyłu. Dzielenie tylnej kanapy w proporcjach 40:20:40 umozliwia zwiększenie bagażnika. Auto o przyjemniej atmosferze wnętrza uzupełnione szklanycm dachem rozciągającym się na całej długości.

Zobacz BMW iX od ręki

Wspomaganie kierowcy

BMW iX ma w standardzie niezwykle bogaty zakres systemów wspomagających kierowcę. System asystujący kierowcy Professional daje optymalny komfort i bezpieczeństwo, nie starszne są już monotonne, czy krytyczne sytuacje na drodze. Asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu z rozszerzonymi funkcjami, asystent zatrzymania awaryjnego, a także asystent omijania oraz asystent utrzymania pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną to opytymalne połaczenie dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Parkowanie i manewrowanie wraz ze wskazaniem całego otoczenia pojazdu w trzech wymiarach gwarantuje asystent parkowania plus.

Shy tech

Wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, w wielu szczegółach można dostrzec ukryte technologie. Atrapa chłodnicy służy jako powierzchnia mieszcząca kamery, unkcje radarowe, najnowocześniejsze czujniki i elementy grzejne. W zamontowanych w niewidoczny sposób głośnikach systemu audio i minimalistycznej koncepcji przycisków we wnętrzu również odaleźć można nowoczesną technologię. Wykorzystywana tu koncepcja shy tech pozostawia nowoczesną technologię w BMW iX w tle, a pasażerów stwaia w centrum uwagi, do czasu kiedy wytkorzystanie dowolnego narzędzia staje się potrzebne lub wyraźnie pożądane.

Akcesoria uzupełniające model

Mata antyposlizgowa do bagażnika, to wodoodporna wanienka, która chroni bagażnik przed brudem i wilgocią. Pojemnik dachowy z zamykaniem, posiada system obustronnego otwierania i dopasuje się do wszystkich systemów bagażnika dachowego BMW. Doskonałym uzupełnieniem dla właścicieli o sportowym zacięciu możę być lekki bagażnik tylny Pro 2.0, który pozwala przewozić dwa rowery. Bagażnik składa się do niewielkich rozmiarów i udźwignie 60 kg.