Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW serii 4 Gran Coupé

Gdy w grę wchodzi potrzeba funkcjonalności, wcale nie trzeba rezygnować z emocji. BMW serii 4 Gran Coupe to znakomita propozycja dla kierowców, którzy marzą o posiadaniu auta w nadwoziu typu coupe, jednocześnie potrzebujących samochodu czterodrzwiowego i praktycznego. Projektantom BMW udało się połączyć, wydawałoby się, zupełnie sprzeczne oczekiwania.

Czterodrzwiowa piękność

BMW serii 4 Gran Coupe, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Piasecznie, Katowicach i Gdańsku, było modelem bardzo oczekiwanym przez kierowców. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na posiadanie klasycznego coupe, ponieważ np. mają dzieci i chcą, aby te mogły wygodnie zajmować miejsca na tylnej kanapie. Teraz jest to możliwe. Czterodrzwiowa bryła nadwozia nie straciła uroku i wciąż zachwyca dynamicznymi liniami, wyraźnymi przetłoczeniami, opadającym ku tyłowi dachem oraz agresywnym przodem z ogromnymi wlotami powietrza.

W środku na kierowcę i pasażerów czeka dużo przestrzeni. Ten model śmiało może pełnić funkcję samochodu rodzinnego do miasta czy nawet eleganckiej limuzyny o sportowym zacięciu. BMW udowodniło, że coupe wcale nie musi oznaczać słabej funkcjonalności.


Zobacz ofertę dostępnych samochodów


Wersja M Sport

BMW serii 4 Gran Coupe jest dostępne w specjalnym wariancie stylistycznym M Sport. Zyskuje w nim jeszcze bardziej sportowy charakter i drapieżny wygląd zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Dodatkowo zastosowano tutaj technologie znane z wyczynowych wersji BMW, czyli sportowy układ jezdny, sportowe hamulce czy pakiet aerodynamiczny.

Cztery wersje silnikowe

BMW serii 4 Gran Coupe można zamówić w jednym z czterech wariantów silnikowych: 4-cylindrowy silnik wysokoprężny, 6-cylindrowy silnik wysokoprężny, 4-cylindrowy silnik benzynowy oraz 6-cylindrowy silnik benzynowy. Wszystkie zostały stworzone w technologii BMW TwinPower Turbo oraz korzystają z BMW EfficientDynamics, czyli rozwiązań poprawiających osiągi przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa.

Szczególnie godna uwagi jest topowa jednostka benzynowa V6 o mocy 326 KM. Znajdziemy w niej takie rozwiązania, jak technologia High Precision Injection, turbosprężarka TwinScroll, Valvetronic czy układ Double Vanos. Silnik wyróżnia się znakomitą kulturą pracy, dynamiką oraz niskim zużyciem paliwa – średnio w cyklu mieszanym spalanie wynosi od 7,2 do 7,8 litra na 100 kilometrów. Ta jednostka najlepiej pasuje do charakteru BMW serii 4 Gran Coupe.

Zwłaszcza, gdy zostanie zestrojona z 8-stopniowym automatem Steptronic. Ta skrzynia to inżynieryjne dzieło sztuki o sportowej charakterystyce. Zmienia przełożenia błyskawicznie i niewyczuwalnie, zwłaszcza w trybie SPORT+. Z kolei funkcja Launch Control pozwala wykorzystać całą moc jednostki już od startu.

Sportowa jazda w każdych warunkach

W BMW serii 4 Gran Coupe producent oferuje adaptacyjny układ jezdny M. Jego specyfika polega na elektronicznym dopasowywaniu nastaw podwozia w zależności od warunków panujących na drodze oraz stylu jazdy. Kierowca również może wybrać konkretny tryb – od komfortowego po ekstremalnie sportowy.

Opcjonalnie dostępny jest również adaptacyjny sportowy układ kierowniczy Servotronic. Jest on niezwykle precyzyjny, idealnie przekazując intencje kierowcy i gwarantując pewne prowadzenie samochodu w szybkich zakrętach.

BMW ConnectedDrive

Ta rewolucyjna technologia grupuje szereg funkcji, które wspierają kierowcę oraz gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Są to m.in. asystent parkowania, system ostrzegający przed przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, system chroniący przed kolizją, wyświetlacz BMW Head Up czy asystent niezamierzonej zmiany pasa ruchu.

Samochód współpracuje z aplikacją BMW Connected, dzięki której można m.in. wysyłać swoje zadania prosto ze smartfona do systemu nawigacyjnego. To z kolei umożliwia wcześniejsze zaplanowanie podróży w taki sposób, by kierowca nie spóźnił się na spotkanie.


BMW serii 4 Gran Coupé G26 video test
Title
Twoje BMW serii 4 Gran Coupé BMW serii 4 Gran Coupé można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Piasecznie, Katowicach i Gdańsku. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat cen i wersji wyposażenia.