Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW M5 LIMUZYNA

Spełnienie marzeń szefa ze sportowymi ambicjami. BMW M5 Limuzyna to jedyne w swoim rodzaju, fascynujące połączenie prestiżu z piekielną mocą. Zapewnia luksus, jakiego oczekujemy po klasie Premium, a także wyścigowe emocje. Ten samochód na nowo definiuje biznesową limuzynę.

Elegancja ze sportowymi akcentami

BMW M5 Limuzyna, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, pod względem stylistyki wyraźnie różni się od standardowej serii 5. Zachowuje elegancką bryłę nadwozia, jednak znajdziemy tutaj wiele elementów świadczących o tym, że mamy do czynienia z wyjątkowym samochodem. Przede wszystkim uwagę przykuwają ogromne wloty powietrza, które nadają agresywnego wyglądu mocarnemu pasowi przedniemu. To nie tylko detal stylistyczny – przy ogromnych jednostkach napędowych konieczne jest zapewnienie im skutecznego chłodzenia.

Aluminiowa maska jest lekka, a przy tym mocno wyprofilowana – pojawiły się tutaj typowe dla linii M dwie linie przetłoczenia. Dach został wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. W tylnej, atletycznej części, wyróżnia się spojler M, który pełni ważną funkcję aerodynamiczną.

Potężna jednostka napędowe

BMW M5 Limuzyna jest napędzane przez niesamowity, 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo, który generuje moc aż 625 KM i oferuje moment obrotowy na poziomie 750 Nm. W dodatkowo usportowionym wariancie M Competition gwarantuje to osiągi godne auta wyścigowego: 3,3 sekundy do pierwszej setki i 10,8 sekundy od 0 do 200 km/h. Silnik jest przy tym bardzo elastyczny, co jest zasługą zastosowania dwóch turbosprężarek TwinScroll, wtrysku High Precision Injection oraz adaptacyjnego sterowania zaworami Valvetronic.

Dedykowany układ jezdny

Ważną cechą BMW M5 Limuzyna jest to, że inżynierowie BMW przygotowali dla tego auta specjalny układ jezdny, umożliwiający pełne wykorzystanie potężnej mocy jednostki napędowej i przeniesienie jej na osie. Dzięki poszerzonemu rozstawowi osi samochód prowadzi się znacznie pewniej. Poczucie bezpieczeństwa i kontroli ugruntowują także zoptymalizowane sprężyny, twardsze stabilizatory oraz specjalnie dostrojone amortyzatory. Cel był prosty: zapewnić kierowcy iście sportowe wrażenia z jazdy.

Skrzynia biegów Steptronic

Gigantyczna moc i moment obrotowy jednostki napędowej to wyzwanie dla każdej przekładni. Inżynierowie BMW postawili więc na „pewniaka” i w modelu BMW M5 Limuzyna znajdziemy zdecydowanie najlepszą skrzynię w całej gamie bawarskiej marki: Steptronic. Ten 8-biegowy automat ma wybitnie sportowy charakter. Zmienia przełożenia w sposób niezauważalny, bardzo precyzyjny i tak szybki, że żaden kierowca nie zrobiłby tego lepiej. W dodatku skrzynia umożliwia wybranie trybu pracy: od oszczędnego, przez komfortowy, dynamiczny, aż po ekstremalnie sportowy. Oczywiście istnieje również możliwość manualnego zmieniania przełożeń przy pomocy łopatek przy kierownicy lub dźwigni biegów.

M Servotronic

Jazda tak mocnym samochodem musi wyzwalać emocje, ale jednocześnie dawać kierowcy poczucie bezpieczeństwa. W tym celu BMW zastosowało w modelu M5 Limuzyna układ wspomagania M Servotronic. Charakterystyka wspomagania automatycznie dopasowuje się do aktualnej prędkości jazdy. Gdy jedziemy bardzo szybko, układ staje się twardszy i bardziej precyzyjny. Przy mniejszych prędkościach ułatwia manewrowanie. Dodatkowo kierowca sam może wybierać spośród trzech konfiguracji układu przy pomocy przycisków.

Hamulce węglowo-ceramiczne M

Jest to opcja, którą jednak warto wziąć pod uwagę konfigurując BMW M5 Limuzyna. Hamulce węglowo-ceramiczne nie tylko obłędnie wyglądają, ale także – a raczej przede wszystkim – są niezwykle skuteczne. Odporne na korozję, ekstremalnie wysokie temperatury oraz zużycie, gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa na drodze.

Title
Twoje BMW M5 Limuzyna To tylko wybrane cechy tego wyjątkowego samochodu. Więcej szczegółów na temat BMW M5 Limuzyna można uzyskać w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach.