Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW SERII 4 CABRIO

Kwintesencja wolności, stylu i nieprzeciętnej dynamiki – takie jest BMW serii 4 w wersji Cabrio z twardym dachem. To propozycja dla kierowców, którzy przy wyborze auta kierują się nie tylko chłodną kalkulacją, ale także emocjami. Piękna linia nadwozia i dynamiczne jednostki napędowe są dostatecznymi powodami, by poznać bliżej ten wyjątkowy model.

Nie tylko na południe Europy

BMW serii 4 Cabrio, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Piasecznie, Katowicach i Gdańsku, jest samochodem, który doskonale sprawdzi się także w polskim klimacie. Dzięki twardemu dachowi można nim podróżować przez cały rok, w miesiącach letnich ciesząc się wiatrem we włosach i swobodą, której będą zazdrościć inni.

Ulepszona konstrukcja karoserii gwarantuje przy tym wysoki komfort podróżowania nawet z dużą prędkością. W środku jest dostatecznie cicho, by móc rozmawiać bez podnoszenia głosu czy słuchać ulubionej muzyki.


Zobacz ofertę dostępnych samochodów


Styl nowej gamy modeli BMW

Prezentowany model został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wzorcami bawarskiej marki. Mamy więc tutaj dynamiczną sylwetkę, podkreślającą sportowy charakter tego samochodu. Masywny tył, wyraźnie zaznaczone przetłoczenia boczne, długa maska zwieńczona ogromną atrapą chłodnicy ze znakiem rozpoznawczym BMW, czyli wlotami powietrza nazywanymi „nerkami” – obok tego auta nikt nie przejdzie obojętnie.

Zwłaszcza, że producent daje możliwość szerokiej personalizacji samochodu w ramach programu BMW Individual. Nabywca może zamówić indywidualnie zaprojektowane elementy wnętrza oraz specjalny lakier.

BMW serii 4 Cabrio G23 video test

Dynamiczne i oszczędne jednostki napędowe

BMW serii 4 Cabrio jest dostępne w czterech wariantach silnikowych:

  • 4-cylindrowa jednostka wysokoprężna
  • 6-cylindrowa jednostka wysokoprężna
  • 4-cylindrowa jednostka benzynowa
  • 6-cylindrowa jednostka benzynowa

Wszystkie silniki należą do gamy TwinPower Turbo i wykorzystują technologię BMW EfficientDynamics. Charakteryzują się więc ponadprzeciętną dynamiką przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i emisji spalin.

Topowym silnikiem oferowanym w tym modelu jest sześciocylindrowa jednostka benzynowa o mocy 326 KM, z turbosprężarką TwinScroll, Valvetronic, układem Double Vanos i technologią High Precision Injection. Silnik ma kapitalną charakterystykę – pracuje bardzo kulturalnie, oferuje wysoką moc i daje mnóstwo przyjemności z jazdy. Zużywa przy tym niewielkie ilości paliwa. Średnie spalanie w cyklu mieszanym mieści się w przedziale od 7,2 do 7,8 litra na 100 kilometrów.


Skrzynia biegów Steptronic

Ta rewolucyjna przekładnia automatyczna z 8 przełożeniami idealnie pasuje do charakteru BMW serii 4 Cabrio. Zmienia biegi w sposób niewyczuwalny, bardzo precyzyjny i natychmiastowy. Posiada funkcję Launch Control, dzięki której auto rusza ze startu z pełną mocą i momentalnie osiąga pierwszą setkę. Poszukujący sportowych wrażeń mogą skorzystać z trybu SPORT+, w którym skrzynia jest jeszcze szybsza i agresywniejsza.

Bajeczne prowadzenie

BMW serii 4 Cabrio oferuje perfekcyjny rozkład masy 50:50 oraz niski środek ciężkości i krótkie zwisy. Ma to niebagatelny wpływ na prowadzenie auta, zwłaszcza w ciasnych zakrętach. Dodatkowo producent oferuje adaptacyjny sportowy układ kierowniczy Servotronic, który zapewnia świetne czucie drogi i precyzyjnie oddaje intencje kierowcy. Opcjonalnie można zdecydować się na adaptacyjny układ jezdny M, który elektronicznie zmienia charakterystykę zawieszenia w zależności od aktualnych warunków drogowych oraz stylu jazdy kierowcy.

Funkcje wspierające kierowcę

BMW serii 4 Cabrio wykorzystuje systemy wchodzące w skład BMW ConnectedDrive, w tym m.in. asystenta parkowania, system zapobiegający kolizjom, system ostrzegania przed ograniczeniem prędkości, wyświetlacz BMW Head Up czy asystenta niezamierzonej zmiany pasa ruchu. Do dyspozycji mamy również miejsce do bezprzewodowego ładowania telefonu. System pokładowy jest kompatybilny z Apple CarPlay.

Wspomnijmy również o tym, że właściciel prezentowanego modelu może połączyć samochód ze smartfonem i w ten sposób uczynić z niego mobilne centrum zarządzania codziennymi obowiązkami. Przykładowo: przesłać informacje z kalendarza do systemu nawigacji, który przygotuje optymalne trasy przejazdu. Aplikacja BMW Connected pozwala również zdalnie zamknąć lub otworzyć samochód oraz zlokalizować auto na parkingu.


Title
Twoje BMW serii 4 Cabrio BMW serii 4 Cabrio można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Piasecznie, Katowicach i Gdańsku.