BMW 5 Touring G31
Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW SERII 5 TOURING

Styl, praktyczność, znakomite właściwości jezdne – to BMW serii 5 Touring w całej okazałości. Prezentowany model jest niedoścignionym wzorem funkcjonalnego auta klasy Premium, które może pełnić zarówno funkcję samochodu rodzinnego, jak i wygodnego krążownika szos czy partnera w ekscytujących ekspedycjach.

Dynamiczny design

BMW serii 5 Touring całkowicie zrywa ze stereotypem nudnego kombi. Linia nadwozia jest niezwykle dynamiczna, pojemny bagażnik płynnie współgra z całą bryłą, a masywne nadkola, wyraźnie zaakcentowane przetłoczenia boczne i długa maska zwieńczona ogromną atrapą chłodnicy dodają całości niepowtarzalnego, sportowo-eleganckiego charakteru. To całe BMW: precyzyjnie wykonane, solidnie zmontowane, w każdym detalu zdradzające, że mamy do czynienia z samochodem wyjątkowym.

Mocne jednostki napędowe

BMW serii 5 Touring ma do zaoferowania coś dla zwolenników silników wysokoprężnych, jak i benzynowych. Wszystkie jednostki dostępne w gamie zostały wykonane w technologii BMW TwinPower Turbo, dając mnóstwo przyjemności z jazdy i gwarantując nieprzeciętne osiągi.

Do charakteru samochodu szczególnie dobrze pasuje konfiguracja 530d xDrive. Do setki przyspiesza w 5,6 sekundy, oferując przy tym bardzo niskie zużycie paliwa – w cyklu mieszanym wynosi ono 6,7-7,5 litra na 100 kilometrów.

Adaptive Mode

Opcjonalne zawieszenie adaptacyjne jest rozwiązaniem, które od razu pokocha każdy kierowca. Technologia polega na stałym monitorowaniu warunków drogowych i dostosowywaniu do nich charakterystyki zawieszenia. Zapewnia to maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Kierowca może oczywiście samodzielnie wybrać tryb jazdy: od COMFORT, przez ECO PRO aż po SPORT. Ten ostatni utwardza zawieszenie, dając mnóstwo radości z jazdy w szybkich zakrętach.

BMW Personal Copilot

Jest to system pełniący rolę osobistego asystenta kierowcy. Wykonuje wszystkie niezbędne czynności, które mogą niepotrzebnie obciążać kierującego. Przykładowo: podczas stania w korku wystarczy zlecić systemowi, by przejął kontrolę nad samochodem i w bezpieczny sposób podjeżdżał do poprzedzającego pojazdu. Mało tego: BMW Personal Copilot pomoże też kierowcy w płynnej zmianie pasa ruchu. System sprawdzi się zarówno w zakorkowanym mieście, jak i podczas jazdy w trasie.

Przyjazne środowisku

BMW serii 5 Touring to samochód odpowiadający na potrzeby naszej planety, dokładający cegiełkę do ograniczenia emisji szkodliwych spalin do atmosfery. W tej generacji serii 5 Touring BMW po raz pierwszy zastosowało inteligentną funkcję Auto Start/Stop, która wyłącza silnik dopiero wtedy, gdy spodziewany jest postój o określonej długości. Dzięki temu nie mamy do czynienia z efektem każdorazowego wyłączania i uruchamiania jednostki co kilka sekund, co chroni kluczowe podzespoły przed zbyt szybkim zużyciem – np. turbosprężarkę.

Najwyższy poziom praktyczności

BMW serii 5 Touring jest wybierane z uwagi na swoją nieprzeciętną funkcjonalność. To doskonała propozycja dla rodziny czy osób przewożących np. sprzęt sportowy. Bagażnik ma pojemność aż 570 litrów i można ją łatwo powiększyć do 1700 litrów – wystarczy złożyć oparcia tylnej kanapy (dzielone w proporcji 40:20:40).

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest otwierana oddzielnie tylna szyba. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem otwierać całej klapy, gdy chcemy np. tylko wyjąc aktówkę. Szybą steruje się pilotem lub przyciskiem. Przy jej otwieraniu roleta zakrywająca podnosi się samoczynnie, a przy zamykaniu – automatycznie zakrywa przestrzeń bagażnika.

Dla zwiększenia komfortu kierowcy i pasażerów pokrywa bagażnika jest obsługiwana automatycznie – przy pomocy przycisku w boczkach drzwi lub za pośrednictwem kluczyka samochodowego. Pokrywę można zamknąć tradycyjnie lub używając przycisku po jej wewnętrznej stronie.

Title
Twoje BMW serii 5 Touring BMW serii 5 Touring jest dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach. Zapraszamy na jazdy próbne.