Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW SERII 2 GRAN TOURER

Prezentujemy BMW serii 2 Gran Tourer: minivana, który całkowicie zmienia definicję tej kategorii samochodów. To najbardziej prestiżowe auto rodzinne w swojej klasie i przykład na to, że można stworzyć samochód wygodny, przestronny, pojemny, a jednocześnie dynamiczny i znakomicie się prowadzący. To wręcz oczywista propozycja dla rodziców, którzy chcą czuć emocje za kółkiem.

Zachwyca stylem

BMW serii 2 Gran Tourer, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, obala stereotyp, że auto rodzinne musi być nudne, przewidywalne stylistycznie i wyłącznie praktyczne. Projektanci bawarskiej marki pokazali, jak w ramach jednego modelu połączyć, mogłoby się wydawać, zupełnie sprzeczne kwestie. Z jednej strony mamy tutaj do czynienia z samochodem niezwykle funkcjonalnym, a z drugiej wywołującym zachwyt i przyciągającym wzrok. 

Jest to zasługa odważnego projektu stylistycznego. Design modelu wyznaczają wyraźnie zaznaczone przetłoczenia, masywne nadkola, podwyższona linia dachu, a przede wszystkim znak rozpoznawczy nowej gamy modeli BMW: przód z dużą atrapą chłodnicy i wlotami powietrza przechodzącymi przez całą długość. 

Bryła samochodu jest niebywale wręcz proporcjonalna. W przypadku minivanów największym wyzwaniem jest „schowanie” pojemnego bagażnika i uniknięcie zbyt długich zwisów. Projektantom BMW to się w 100% udało, dzięki czemu możemy się dziś cieszyć prawdopodobnie najładniejszym autem rodzinnym w klasie Premium. 

Przestronne wnętrze

Efektowny, dynamiczny design pozostałby tylko ciekawostką, gdyby samochód nie oferował tego, do czego został stworzony: komfortowego wnętrza gwarantującego wygodne podróżowanie nawet przy komplecie 7 pasażerów. W środku znajdziemy obszerne, świetnie wyprofilowane fotele, masę praktycznych schowków oraz regulowany drugi rząd siedzeń. Dzięki temu każda rodzina bez problemu dopasuje się do samochodu. 

Dodajmy, że bagażnik ma maksymalną pojemność aż 1905 litrów. Zdolności przewozowe auta można również zwiększyć poprzez dodatkowe akcesoria BMW takie jak: bagażnik dachowy czy platforma rowerowa montowana na haku. 

Fantastycznie się prowadzi

Minivany uchodzą za samochody, którymi można się poruszać jedynie statecznie, bo próba wjechania w ostry zakręt z dużą prędkością kończy się wypadnięciem z toru jazdy. W przypadku BMW serii 2 Gran Tourer wygląda to zupełnie inaczej. Bardzo precyzyjny, sportowo zestrojony układ kierowniczy wręcz zachęca do dynamicznej jazdy.

Ponadto kierowca może samodzielnie zmienić charakterystykę zawieszenia, w zależności od potrzeb wybierając spośród kilku trybów - umożliwia to adaptacyjny układ jezdny. W efekcie prezentowany model model znakomicie prowadzi się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na autostradzie.

Dynamiczne jednostki napędowe

Silniki od zawsze były chlubą BMW, a w modelu serii 2 Gran Tourer producent zaoferował to, co najlepsze. Nabywcy mogą wybierać spośród wielu jednostek napędowych oraz przekładni. Gamę otwiera bardzo oszczędny, 3-cylindrowy silnik wysokoprężny, a kończy wysokoobrotowy 4-cylindrowy silnik benzynowy gwarantujący natychmiastowy przypływ adrenaliny.

Wszystkie jednostki napędowe BMW montowane w modelu 2 Gran Tourer zostały opracowane zgodnie z technologią BMW TwinPower Turbo. Łączy ona w sobie znakomitą dynamikę z bardzo niskim zużyciem paliwa.

Kierowcom, którzy chcą mieć nie tylko praktyczny, ale też bardzo wyrazisty stylistycznie samochód, zdecydowanie możemy polecić wersję M Sport, w której znajdziemy m.in. 17- i 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, szeroki pas tylny z wlotami w kolorze Dark Shadow, wyrzeźbiony pas przedni z czarną, błyszczącą ramą wokół wlotów powietrza, a także sportowe fotele pokryte perforowaną skórą Dakota.

Lista wyposażenia BMW serii 2 Gran Tourer obejmuje mnóstwo systemów elektronicznych wspierających kierowcę i zapewniających rozrywkę podczas jazdy, wchodzących w skład BMW ConnectedDrive oraz BMW Personal CoPilot.

Title
Twoje BMW serii 2 Gran Tourer BMW serii 2 Gran Tourer jest dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku. Zapraszamy na jazdy próbne – również z całą rodziną.