Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW M2 Competition 

Sportowy samochód w luksusowym wydaniu. BMW M2 Competition to jeden z najbardziej bezkompromisowych modeli w gamie niemieckiego producenta. Jest piekielnie szybki, a przy tym gwarantuje najwyższy komfort podróżowania w atmosferze wszechobecnego luksusu. Gdy trzeba, potrafi zarówno pokazać nieziemską moc, jak i bezpiecznie zawieźć do najmodniejszego klubu w mieście. 

Doświadczać jeszcze bardziej 

BMW M2 Competition, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, to miejski sportowiec o potężnym sercu. Do napędzania samochodu inżynierowie BMW wybrali 6-cylindrową jednostkę benzynową bi-turbo o mocy 410 KM. Zapewnia to autu spektakularne osiągi. Sprint do setki trwa zaledwie 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna z opcjonalnym pakietem M Driver wynosi aż 280 km/h. 

Jednocześnie dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 550 Nm, silnik jest nieprawdopodobnie elastyczny, oferując wszystko, co w nim najlepsze, już od 2400 obr/min. Fani jazdy na czerwonym polu ucieszą się na wieść, że ta jednostka kręci się aż do 7600 obr/min.

Biorąc pod uwagę powyższe parametry można się spodziewać, że utrzymanie tego świetnego samochodu będzie bardzo kosztowne. Tutaj jednak po raz kolejny uwidaczniają się zalety technologii BMW EfficientDynamics, która optymalizuje zużycie paliwa. W cyklu mieszanym silnik zużywa jedynie od 9,9 do 10 litrów benzyny na 100 kilometrów. 

Sportowe wrażenia w szerokim zakresie obrotów

Zastosowanie dwóch turbosprężarek o zoptymalizowanej masie przyniosło efekt w postaci znacznego poprawienia charakterystyki jednostki. Aby cieszyć się spektakularną mocą, nie trzeba wchodzić na najwyższy zakres obrotów – choć oczywiście można. Dzięki temu samochód oferuje równie imponującą dynamikę zarówno przy starcie, jak i wyprzedzaniu. 

Sportowych emocji dostarcza także układ wydechowy M, którego brzmienie można dopasować do własnych preferencji zmieniając tryb jazdy (służy do tego specjalny przycisk w kokpicie). Warto również wspomnieć o bardzo zaawansowanym układzie jezdnym M – gwarantuje on niesamowicie precyzyjne prowadzenie samochodu zarówno na długiej prostej, jak i w ciasnych, szybkich zakrętach. 

Styl godny sportowca

BMW M2 Competition zachwyca nie tylko osiągami, ale także sylwetką. Jest bardzo dynamiczna, co także ma wpływ na prowadzenie samochodu. Na fantastyczny design tego modelu składa się wiele sportowych akcentów, jak powiększone wloty powietrza i atrapa chłodnicy ze znaczkiem M2, 19-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich, skrzela M ze znaczkiem M2 oraz lusterka zewnętrzne M w kolorze karoserii. W tylnej części uwagę zwraca dyfuzor M oraz ukośnie ścięte końcówki rur wydechowych w kolorze czarnego chromu.

Sportowo, a zarazem luksusowo, jest także wewnątrz samochodu. Bardzo charakterystycznym elementem kokpitu jest deska rozdzielcza zorientowana na kierowcę i wyposażona w specjalny wyświetlacz wskaźników M z czerwonymi wskazówkami. Przyjemnym i funkcjonalnym detalem jest centralny wskaźnik oleju z napisem M2 Competition.

Każdy kierowca doceni świetnie wyprofilowaną, pokrytą skórą kierownicę M. Przy pomocy przycisków M1 i M2 można aktywować indywidualne tryby jazdy. Przy kierownicy umieszczono dźwigienki do manualnej zmiany przełożeń, które są standardowym elementem wyposażenia wersji z dwusprzęgłową skrzynią biegów M. Sportowego charakteru wnętrza dopełniają fotele M w czarnej skórze Dakota z podświetlanym logo M2.

Title
Twoje BMW M2 Competition BMW M2 Competition to samochód wyjątkowy, świetnie wyglądający i jeszcze lepiej jeżdżący. Sportowiec, który sprawdzi się również na co dzień, robiąc ogromne wrażenie na wszystkich przechodniach i innych kierowcach. BMW M2 Competition można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami.