Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW i8 Roadster 

Czysta piękność. BMW i8 Roadster to samochód budzący ogromne emocje, a przy tym niezwykle oszczędny i przyjazny środowisku naturalnemu. Stanowi unikalne połączenie sportowych możliwości z niskimi kosztami eksploatacji, odpowiadając tym samym na wyzwania współczesnej i przyszłej motoryzacji. 

Innowacyjny napęd 

W BMW i8 Roadster inżynierowie zastosowali zaawansowany napęd BMW eDrive, który łączy w sobie tradycyjny silnik spalinowy o pojemności 1,5 litra i mocy 231 KM z jednostką elektryczną. Łączna moc systemowa układu wynosi 374 KM. Dzięki tak spektakularnej konfiguracji samochód imponuje osiągami – przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Przełączanie pomiędzy silnikami jest płynne, praktycznie niewyczuwalne przez kierowcę. Podczas spokojnego przejazdu auto pracuje wyłącznie w oparciu o silnik elektryczny, nie emitując spalin i dbając o portfel właściciela. 

Składany miękki dach 

Konstrukcja dachu została zaprojektowana specjalnie dla BMW i8 Roadster. Jest wyposażona w mechanizm składania w pozycji pionowej, co umożliwia automatyczne i praktycznie bezgłośne opuszczenie dachu w ciągu zaledwie 16 sekund, również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. W czasie, gdy dach zakrywa górną część nadwozia, wewnątrz panuje absolutna cisza – zwłaszcza podczas jazdy z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego. 

Unoszone drzwi

Znak rozpoznawczy całej gamy BMW i8. Unoszone drzwi zostały wykonane z karbonu, dzięki czemu są bardzo lekkie, a przy tym jeszcze lepiej chronią kierowcę i pasażera przed skutkami ewentualnego uderzenia. Najważniejszy jest tutaj jednak design. To rozwiązanie fantastycznie pasuje do sportowego, futurystycznego charakteru BMW i8 Roadster. Nie zapominajmy o walorach praktycznych: duży otwór po uniesieniu drzwi bardzo ułatwia zajęcie miejsca za kierownicą czy na fotelu pasażera. 

Po prostu zachwycające

BMW i8 Roadster, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, należy do tej kategorii samochodów, które śnią się kierowcom po nocach i sprawiają, że ulica się zatrzymuje, by podziwiać ich fantastyczny design. Sylwetka auta jest ultra dynamiczna. Uwagę zwraca masywny, agresywny przód z dużą atrapą chłodnicy i w pełni diodowymi reflektorami. Całości tego wspaniałego projektu dopełniają 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Radial Spoke 516 Bicolor. Efektownym detalem jest również napis „Roadster” umieszczony po obu stronach samochodu, w górnej części nadwozia.

Bardzo lekka konstrukcja

BMW i8 Roadster świetnie przyspiesza i doskonale się prowadzi, co jest zasługą nie tylko dynamicznego napędu i zaawansowanego układu kierowniczego, ale także wyraźnego odchudzenia konstrukcji samochodu. Inżynierowie BMW zastosowali tutaj rozwiązanie nazwane LifeDrive. Składa się na nie moduł Drive zbudowany z aluminiowej ramy oraz moduł Life z ultralekkiego i wytrzymałego karbonu.

Ekologia i ekonomia

Jazda BMW i8 Roadster to czysta przyjemność, która nie niesie ze sobą nadmiernych kosztów dla środowiska naturalnego i kierowcy. Hybrydowy napęd jest tak zoptymalizowany, by z jednej strony gwarantować potężny zapas mocy w każdej sytuacji, a z drugiej minimalizować zużycie paliwa oraz emisję spalin. Efekt? BMW i8 Roadster zużywa zaledwie 2,1 litra benzyny na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, a maksymalny poziom emisji CO2 wynosi tylko 46 g/km.

Ładowanie w domu, w firmie, na ulicy

BMW i8 Roadster to hybryda typu plug-in, wykonana w technologii BMW eDrive. Wymaga zatem okresowego podłączania do sieci, w celu uzupełnienia poziomu naładowania akumulatora. Nie sprawia to żadnych problemów. Wraz z samochodem nabywca otrzymuje kabel, który wystarczy podłączyć do zwykłego gniazdka 230V, np. w garażu. Jeszcze lepszą, bo szybszą opcją, jest skorzystanie ze stacji ładowania BMW Wallbox, którą można zainstalować w domu czy w firmie – pomogą w tym eksperci BMW.

Oczywiście BMW i8 Roadster można także naładować korzystając z publicznej stacji ładowania. Takich punktów stale przybywa, a ich mapa jest na bieżąco aktualizowana w systemie nawigacji BMW ConnectedDrive oraz w specjalnej aplikacji BMW.

Title
Twoje BMW i8 Roadster BMW i8 Roadster można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami.