Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW i8 Coupe 

Pozycja najlepiej sprzedającego się sportowego samochodu z napędem hybrydowym zobowiązuje. BMW i8 Coupe jest jeszcze lepsze, dając mnóstwo radości z jazdy i w każdym detalu zdradzając swoje ekstremalne możliwości. To auto wyjątkowe, wyprzedzające swój czas, wyznaczające nowy kierunek w rozwoju motoryzacji. 

Fantastyczny design

Trudno znaleźć bardziej charakterystyczny samochód niż właśnie BMW i8 Coupe. To auto prezentuje się zjawiskowo i budzi ogromne emocje, gdziekolwiek się pojawi. Futurystyczna linia nadwozia, unoszone drzwi z lekkiego karbonu, bezkompromisowy dynamizm – to wszystko sprawia, że BMW i8 Coupe słusznie budzi skojarzenia z samochodami wyścigowymi. 

Kilka detali stylistycznych zasługuje na szczególną uwagę. Masywny przód z charakterystyczną dla BMW atrapą chłodnicy, diodowe reflektory, zasłony powietrzne, czarny pas w kształcie litery V biegnący przez całą karoserię – wszystko to sprawia, że BMW i8 Coupe po prostu nie da się pomylić z żadnym innym samochodem. 

Dodajmy, że prezentowany model jest dostępny w unikalnych wersjach kolorystycznych: szary Sophisto, krystaliczny biały, E-Cooper oraz szary Donington. W każdej z nich samochód wygląda obłędnie i nowocześnie. 

Eleganckie wnętrze 

Futurystyczna linia nadwozia lekko kontrastuje z wnętrzem pojazdu. Tutaj projektanci BMW wyraźnie postawili na luksus w sportowym wydaniu. Kokpit imponuje przemyślanym rozkładem i ergonomią.  Typowa dla BMW deska rozdzielcza zorientowana na kierowcę sprawia, że po zajęciu miejsca na sportowym fotelu czujemy się bardzo pewnie i bezpiecznie. Niska pozycja za kierownicą zachęca do szybkiej jazdy, w czym BMW i8 Coupe czuje się najlepiej. 

Warto również zwrócić uwagę na diodowe oświetlenie wnętrza, które prezentuje się bardzo efektownie. Kontury drzwi, deski rozdzielczej, konsoli środkowej i kierownicy mogą być podświetlone światłem w wybranym lub zmieniającym się kolorze: niebieskim EfficientDynamics, bursztynowożółtym oraz białym.

Bardzo mocny napęd hybrydowy

BMW i8 Coupe, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, to hybryda typu plug-in wykorzystująca technologię BMW eDrive. Mamy tutaj do czynienia z połączeniem silnika spalinowego z jednostką elektryczną. Pierwszy z nich ma pojemność 1,5 litra i rozwija moc 231 KM. W tandemie z silnikiem elektrycznym moc systemowa układu wynosi aż 374 KM, co gwarantuje prawdziwie sportowe osiągi. Prędkość maksymalna BMW i8 Coupe wynosi 250 km/h, natomiast sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,4 sekundy.

Oba silniki współpracują ze sobą w sposób praktycznie niezauważalny dla kierowcy. O tym, że auto porusza się z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego informują wskazania na cyfrowym wyświetlaczu w kokpicie. Świadczy o tym również idealna cisza. Kierowca nie musi się obawiać o chwilowe niedostatki mocy, bo takie zjawisko w ogóle nie występuje. Napęd natychmiast reaguje na gwałtowne wciśnięcie pedału gazu, dając maksymalną przyjemność z jazdy.

Szybko, oszczędnie i z szacunkiem dla środowiska

Hybryda typu plug-in w technologii BMW eDrive to złoty środek między oczekiwaniami kierowców, a potrzebami natury. Idealna współpraca obu rodzajów napędu skutkuje bardzo niską emisją CO2, która w BMW i8 Coupe wynosi maksymalnie 42 g/km. Z kolei zużycie paliwa w cyklu mieszanym to tylko 1,9 litra na 100 kilometrów. BMW po raz kolejny udowadnia, że radość z jazdy nie musi być okupiona wysokimi wydatkami na stacji benzynowej.

Różne opcje ładowania

BMW i8 Coupe wymaga podłączania do sieci w celu uzupełnienia poziomu naładowania akumulatora. Nie nastręcza to jednak żadnych problemów, ponieważ wraz z samochodem nabywca otrzymuje kabel, dzięki któremu można podłączyć i8 Coupe do zwykłego gniazdka elektrycznego. Inną możliwością naładowania akumulatora jest skorzystanie z osobistej stacji BMW Wallbox lub ze stacji publicznych. Dzięki aplikacji właściciel bez trudu ustali lokalizację najbliższej stacji. W tym celu można również skorzystać z systemu nawigacyjnego BMW ConnectedDrive.

Title
Twoje BMW i8 Coupe BMW i8 Coupe można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach. Więcej informacji udzielą nasi doradcy.