BMW 530e Limuzyna | salon Warszawa, Katowice, Janki, Gdańsk | Autoryzowany dealer BMW (ASO) Bawaria Motors
Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

BMW 530e Limuzyna

Limuzyny klasy premium od zawsze uchodziły za samochody wyjątkowo drogie w utrzymaniu i nieekologiczne. BMW postanowiło zmienić ten obraz, projektując BMW 530e Limuzyna. To luksusowy samochód z napędem hybrydowym typu Plug-in, który gwarantuje Ci najwyższy komfort podróżowania, dostęp do wszystkich najnowocześniejszych technologii bawarskiej marki, a przy tym niskie koszty eksploatacji i przyjemną świadomość, że z każdym pokonanym kilometrem przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza. Poznaj najważniejsze zalety tego niebanalnego samochodu. 

Super oszczędny napęd hybrydowy 

BMW 530e Limuzyna wykorzystuje technologię napędu hybrydowego, czyli łączy w sobie zalety silnika spalinowego oraz elektrycznego. Obie jednostki współpracują ze sobą tak doskonale, że w praktyce nie da się wyczuć momentu przełączenia. Nad wszystkim czuwa zaawansowany system, który dobiera rodzaj napędu w zależności czy to od warunków panujących na drodze, czy stylu jazdy kierowcy. Sam również masz możliwość ręcznego wybrania trybu pracy napędu. 

Hybryda to oszczędność, co wyraźnie widać na przykładzie tego samochodu. BMW 530e Limuzyna pozwala Ci przejechać znacznie dłuższy dystans na jednym tankowaniu. Zużycie paliwa w trybie mieszanym wynosi od 2 do 2,4 litra na 100 kilometrów. To wynik nieosiągalny nawet dla najoszczędniejszych jednostek wysokoprężnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż w czasie jazdy samochód w minimalnym stopniu generuje szkodliwe spaliny – emisja CO2 w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 45-54 g/km. 

BMW 530e Limuzyna: mocy masz pod dostatkiem 

Jazda samochodem z napędem hybrydowym jest bardzo przyjemna i nie daj sobie wmówić, że to nie przystoi posiadaczowi tak luksusowego samochodu. BMW dopracowało tę technologię do perfekcji, o czym przekonasz się od razu po ruszeniu z miejsca. Natychmiastowy dostęp do pełnej mocy, super płynna zmiana przełożeń, znakomita elastyczność – to główne zalety tego napędu. 

Podstawową jednostką w układzie jest doskonale znany i chwalony silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo z czterema cylindrami, rozwijający moc 184 KM. Współpracuje z nim silnik elektryczny o mocy 95 KM. Łączna moc zestawu to 279 KM, co w zupełności wystarczy do komfortowego i emocjonującego poruszania się po mieście, drogach krajowych i autostradach. Pamiętaj również o trybie XtraBoost, który na 10 sekund gwałtownie zwiększa moc zestawu napędowego, gwarantując Ci niesamowite przyspieszenie. 

Duży zasięg

Bolączką samochodów hybrydowych zawsze był mizerny zasięg w trybie elektrycznym. Inżynierowie BMW poradzili sobie z tym problemem. Dzięki między innymi technologii BMW eDrive i BMW EfficientDynamics udało się znacząco zwiększyć wydajność jednostki elektrycznej i usprawnić proces odzyskiwania energii kinetycznej. Efekt? W trybie w 100% elektrycznym samochód może przejechać nawet do 45 kilometrów, nie emitując przy tym żadnych spalin i nie zużywając paliwa. Dodajmy również, że prędkość maksymalna w trybie elektrycznym wynosi aż 140 km/h.

Dzięki takim osiągom BMW 530e Limuzyna z powodzeniem może jeździć w dalsze trasy, wykorzystując przy tym zalety napędu hybrydowego i oszczędzając pieniądze właściciela. Jest to hybryda typu Plug-in, co oznacza, że w każdej chwili możesz uzupełnić poziom naładowania akumulatora z sieci – wystarczy, że znajdziesz publiczną stację ładowania. Mapa takich punktów znajduje się już w systemie nawigacji samochodu. Masz oczywiście także możliwość ładowania akumulatora w przydomowym garażu czy np. pod firmą.

Ekologiczny design

BMW 530e Limuzyna z pozoru nie różni się niczym od innych wariantów silnikowych tej gamy. „Zdradza” ją jednak kilka szczegółów wyglądu zewnętrznego. Atrapa chłodnicy została polakierowana na niebiesko, podobnie jak dekielki obręczy kół i logo BMW na przednik błotnikach. Z kolei za tzw. Hofmeister kink i na listwach progowych znajdziesz znaczek „eDrive”.

Napęd hybrydowy to tylko jeden z powodów, dla których warto wybrać BMW 530e Limuzyna. Przede wszystkim jest to rewelacyjny, na wskroś nowoczesny samochód, wyposażony w przydatne funkcje, jak chociażby otwieranie ze smartfona czy pakiet usług BMW ConnectedDrive.

Już teraz skontaktuj się z doradcami salonów BMW Bawaria Motors i umów się na jazdę próbną BMW 530e Limuzyna.

Title
Twoje BMW 530e Limuzyna BMW 530e iPerformance można zamówić w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku oraz Katowicach. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy zaprezentują więcej szczegółów na temat tego wyjątkowego modelu.