BMW SERVICE INCLUSIVE

Przewidywalne wydatki na serwis Twojego BMW. Wyjaśniamy Pakiety BSI/BRI. Kiedy kupić pakiet?

Pakiety BMW Service Inclusive wyjaśniamy

Jak korzystać z pakietu serwisowego BSI i BSI Plus, by się Klientowi opłacał? Kiedy można kupić pakiet do nowego BMW, a kiedy do używanego? Dlaczego pakiet kupuje się najpierw do 6 lat, a dopiero potem można go wydłużyć nawet do 10 lat? Jak działa pakiet BRI - Repair?

Gdyby klienci byli świadomi, ile można zaoszczędzić umiejętnie wykorzystując pakiety BSI... Pakiety pokrywają wydatki esploatacyjne. Wliczona jest robocizna w ASO i oryginalne części BMW, ale to dopiero początek. Mając pakiet niejako automatycznie podnosimy wartość rezydualną samochodu używanego. Wytłumaczymy jak.

Prawie każdemu powinien się opłacić przynajmniej pakiet BSI - BMW Service Inclusive, czyli przeglądy-olej-filtry; lub rozszerzony BSI Plus - dodatkowo z hamulcami, sprzęgłem i piórami wycieraczek.

BRI - BMW Repair Inclusive - to pakiet naprawczy po okresie gwarancji. Inaczej, polisa ubezpieczeniowa od kosztów napraw samochodu (działa szybciej niż AC). Tu, co zrozumiałe, każdy liczy, że awaria się nie przydarzy.


Zamów w salonie Bawaria MotorsZamów online


PRZEGLĄDY NA 3, 4, 5 LUB 6 LAT

BMW Service Inclusive

 • Dla nowych i używanych BMW
 • Benzyny, diesle, elektryki
 • Wymiana oleju silnikowego z filtrem i o-ringiem
 • Uzupełnienie poziomu oleju
 • Filtr powietrza, filtr kabiny
 • Diesel - dodatkowo filtr paliwa
 • Benzyna - dodatkowo Świece zapłonowe
 • Elektryk - dodatkowo ładowanie akumulatora do 75–80%
 • Płyn hamulcowy - sprawdzenie i ew. wymiana
 • Sprawdzenie stanu pojazdu
 • Wszystkie pozycje obejmują robociznę w ASO BMW i Oryginalne części BMW
 • Później można wydłużyć na okres do 10. roku eksploatacji, zależnie od modelu

Kalkulator online​

BMW Service Inclusive

+ HAMULCE, SPRZĘGŁO, WYCIERACZKI

BMW Service Inclusive Plus

 • Dla nowych i używanych BMW
 • Benzyny, diesle, elektryki
 • Wszystko to, co w pakiecie BMW Service Inclusive, a dodatkowo:
 • Wymiana przednich i tylnych klocków i tarcz hamulcowych
 • Wymiana sprzęgła
 • Wymiana piór wycieraczek (raz w roku)
 • Wszystkie pozycje obejmują robociznę w ASO BMW i Oryginalne części BMW
 • Później można wydłużyć na okres do 10 lat, zależnie od modelu

Sprawdź cenę do swojego modelu BMW


BMW Service Inclusive Plus

JAK WYCIĄGNĄĆ NAJWIĘCEJ Z PAKIETÓW

Mówi Kierownik Serwisu Bawaria Motors Piaseczno:

—Wykupując pakiety przeglądowe BSI można zyskać w wielu przypadkach na kosztach przeglądu, jeżeli chodzi o samochody w miarę świeże; a już na pewno zyskujemy przedłużając pakiet, który był wykupiony wcześniej (przedłużenie jest tańsze w przeliczeniu na rok eksploatacji).

Po zakupie używanego sprawdź, czy auto posiada pakiet BSI (lub BRI - ubezpieczenie od kosztów napraw samochodu), które to przechodzą na nowego właściciela. Często jest tak, że Klient kupuje BMW z drugiej ręki, dotychczasowy właściciel nie poinformuje o tym, że samochód ma aktywny pakiet BSI/BRI i nowy użytkownik jeździ i płaci w warsztatach niezależnych, chociaż mógłby kontynuować serwis w ASO za darmo - na pakiecie który jest jeszcze aktywny .

—Wyrazy ‘dobra wola’, ‘goodwill’ – często są wyszukiwane przez użytkowników BMW i nie przypadkowo. Producent może bowiem pójść na rękę lojalnemu Klientowi, np. godząc się na wykonanie przeglądu olejowego w ramach BSI tuż przed datą zakończenia pakietu, pomimo że komputer pokładowy nie pokazuje jeszcze zbliżającego się przeglądu. Znamy przypadki indywidualnego podejścia do Klienta ze strony BMW również w przypadku pakietu BRI - chroniącego przed skutkami awarii. importer przychylił się do prośby Klienta o wykonanie naprawy na koszt BMW już po wygaśnięciu pakietu BMW Repair Inclusive.

Ale przede wszystkim, warto kupić pakiet(y) BSI/BRI przy konfigurowaniu nowego samochodu, bo gdy pojazd się wyprodukuje, cena pakietu jest wyższa. Podobnie, przedłużyć już posiadany pakiet bardziej się opłaca jeszcze zanim pakiet wygaśnie, więcej o tym poniżej.


Jak patrzeć na opłacalność BMW Service Inclusive? Ile lat / przebiegu wybrać dla siebie?

W obecnie produkowanych modelach BMW interwały serwisowania pojazdu sa wyznaczone na podstawie systemu CBS (Condition Based Service). Czujniki oraz specjalne algorytmy uwzględniają warunki eksploatacji samochodu. Na tej podstawie komputer pokładowy oblicza potrzebę obsługi. Dlatego trudno jest przewidzieć, ile serwisów samochodu trzeba będzie wykonać w danym okresie użytkowania. Wybierając pakiet serwisowy BSI, otrzymujemy pewność wykonania wszystkich serwisów samochodu w danym okresie bez dodatkowych kosztów.

Zakup samochodu w leasingu, kredycie? Pakiet BSI można wliczyć do raty kredytowej lub leasingowej.

Za pakiet płacimy raz, później jeździmy do ASO na przeglądy bez ponoszenia kosztów. W 5-10-letnim BMW możemy mieć wpisy z ASO w całym okresie eksploatacji. I oczywiście przekłada się to na wyższą wartość odsprzedaży takiego samochodu, gdy zdecydujemy się go zamienić na inny. Na dodatek w trakcie tych 5-10 lat, w razie wystąpienia awarii cieszymy się samochodem zastępczym, bo jeżdżąc do ASO na przeglądy mamy przedłużane BMW Mobile Care.

Samochody nowe

Samochody używane

Samochody elektryczne

Honorowanie: ASO BMW w Polsce i na całym świecie

Benzyny i diesle

 • 3 lata: 40 000 km / 60 000 km / 100 000 km
 • 4 lata: 60 000 km / 80 000 km / 100 000 km / 120 000 km
 • 5 lat: 60 000 km / 80 000 km / 100 000 km
 • 6 lat: 120 000 km

Możliwość przedłużenia na okres do 10 lat / 200 000 km.

Warianty dostępnych pakietów są zależnie od modelu. Pytaj w jednym z oddziałów Bawaria Motors.

Elektryki

 • 4 lata bez limitu kilometrów
 • 6 lat bez limitu kilometrów

Możliwość przedłużenia na okres do 10 lat.

Warianty dostępnych pakietów są zależnie od modelu. Pytaj w jednym z oddziałów Bawaria Motors.

"Sprzedaję samochód używany z pakietem".

Pakiet przechodzi na następnego właściciela. Wpisz do ogłoszenia / poinformuj komis, że masz pakiet BSI/BRI. Poprawi wartość samochodu.


"Średnio przegląd w BMW jest co 25 tys. km (diesel) lub co 30 tys. km (benzyna). Wychodzi mi, że przegląd wypadnie zaraz po zakończeniu pakietu."

Możesz później przedłużyć pakiet nawet do 10 lat, a jeśli przedłużysz jeszcze przed wygaśnięciem obecnego pakietu, ceny są preferencyjne - niższe w przeliczeniu na rok eksploatacji niż pierwotny pakiet. Analogicznie do programu BMW Service 5+ - starsze samochody korzystają z ASO taniej.

​​BMW może się przychylić do Twojej prośby, żeby wykonać przegląd w ramach pakietu tuż przed zakończeniem lub nawet po wygaśnięciu pakietu.Wybierając styl jazdy, masz wpływ na to, kiedy komputer pokładowy pokaże potrzebę wykonania przeglądu ;)
BMW Service Inclusive. Zaparowana szyba drzwi pasażera, pisanie palcem, kobieta
Dlaczego BSI to prezent również dla pasażera? Po wykonaniu przeglądu w ASO BMW Klient otrzymuje na 2 lata pakiet mobilności Mobile Care, czyli w razie awarii oprócz holowania dodatkowo auto zastępcze nawet do 3 dni roboczych.

"Zawsze będzie czas na zakup pakietu BMW Service Inclusive. Wg kalkulatora online można kupić BSI również dla używanego BMW."

Jest taniej przy konfigurowaniu nowego samochodu wraz z pakietem naprawczym BRI i przeglądowym BSI lub BSI Plus. Gdy samochód się już wyprodukuje, wówczas cena jest wyższa i zależna od wielkości pakietu.

Do używanego samochodu najbardziej opłaca się kupić pakiet przeglądowy w przededniu pierwszego przeglądu, by zaraz po zakupie BSI skorzystać pierwszy raz z usługi w ramach pakietu. W Bawaria Motors można kupić pakiet BSI dla używanego BMW w dniu wizyty serwisowej. Graniczne daty zakupu pakietów są następujące. Po nich nie będzie możliwy zakup pakietu:
 • BSI - dzień pierwszego przeglądu olejowego
 • BSI Plus - 90 dni od wyjazdu z salonu, od daty pierwszej rejestracji
 • BRI - najpóźniej 90 dni od daty pierwszej rejestracji. Po upływie 90 dni można wykupić ubezpieczenie kosztów naprawy, podobne do firmowanego przez BMW BRI.

Umów się na serwis w Bawaria Motors i wykup BSI na wizycie. Zapraszamy!


"Czy warto mieć jednocześnie BSI i BRI?"

Tak, pakiety mają rozłączne zakresy, więc warto mieć jednocześnie BSI i BRI. BSI - BMW Service Inclusive pokryje wydatki eksploatacyjne, a BRI - BMW Repair Inclusive - to ubezpieczenie-ochrona serwisowa w razie niespodziewanych awarii, np. elektroniki pokładowej. Wiele BMW na polskim rynku ma wykupione obydwa pakiety.
Natomiast wybieramy tylko jeden z pakietów BSI lub BSI Plus (można przejść z BSI na BSI Plus do 90 dni od daty pierwszej rejestracji).

Czy można mieć tylko BRI? Realizując naprawy z pakietu BRI, Użytkownik musi wykonywać czynności obsługi eksploatacyjnej zgodnie ze wskazaniami komputera pokładowego wraz z ich precyzyjnym udokumentowaniem. A to już zapewnia serwisowanie samochodu z pakietu BSI.


Przedłużenie pakietu BSI - kiedy myśleć, żeby zapłacić mniej?

Jeszcze przed wygaśnięciem pakietu obecnie posiadanego - wtedy jest taniej. Pakiet BSI można w wielu modelach BMW przedłużyć na okres do końca 10. roku eksploatacji. Jednak są dwie sytuacje przedłużenia ważności pakietu przeglądowego:

 1. Przedłużenie zanim samochód przekroczy ważność posiadanego już pakietu (czy to przez przebieg, czy też przez wiek): wówczas koszt przedłużenia to koszt różnicy pomiędzy kosztem pakietu na dłuższy okres i przebieg a wartością posiadanego pakietu.
 2. Przedłużenie po przekroczeniu przez samochód ważności posiadanego już pakietu – wówczas mówimy o pełnym koszcie nowego, dłuższego, pakietu. Co powoduje, iż Użytkownik płaci jeszcze raz za wygasły pakiet.

O możliwość przedłużenia posiadanego pakietu zapytaj w jednym z oddziałów Bawaria Motors.

Dane Twojego pojazdu
Serwis
Twoje dane

Zgoda na otrzymywanie informacji marketingowych

Chcielibyśmy pozostać w kontakcie, aby móc informować o nowościach produktowych, promocjach i ofertach specjalnych. Jeśli chcesz otrzymywać informacje w przyszłości dowolną z poniższych metod, to upewnij się, że odpowiednie pola są zaznaczone. Wszystkie informacje będą dostarczane przez nas w oparciu o naszą Politykę Prywatności. Jej pełną treść znajdziesz klikając poniżej.

Polityka prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Podmioty z Grupy Emil Frey Polska w swoich działaniach uwzględniają i szanują prawo do prywatności Użytkowników. Niniejsza Polityka Prywatności zawiera przede wszystkim informacje na temat tego w jaki sposób są gromadzone i przetwarzane informacje o Użytkownikach strony internetowej www.bawariamotors.pl oraz w jaki sposób podmioty z Grupy Emil Frey Polska dbają o ochronę danych osobowych.

Dane osobowe to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Grupa Emil Frey Polska dokłada starań, aby dane osobowe były przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Administrator danych osobowych:

Administrator danych osobowych to podmiot, który decyduje o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest Bawaria Motors sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, pod adresem ul. Czerniakowska 47, 00-715 Warszawa. Z Administratorem danych osobowych w zakresie sposobu przetwarzania oraz ochrony danych osobowych można skontaktować się wykorzystując niżej wymienione informacje kontaktowe bądź też z wykorzystaniem formularza „Kontakt” na stronie internetowej.

Poniżej znajdziesz informacje kto jest Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z korzystaniem ze strony internetowej oraz kontakt do Administratora danych osobowych:

Bawaria Motors sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 47. Aktualny kontakt do administratora jest dostępny na stronie internetowej: www.bmw-bawariamotors.pl . Kontakt w sprawie ochrony danych osobowych: iod@bmw-bawariamotors.pl nr tel.: +48 502 729 683; adres korespondencyjny: ul. Czerniakowska 47, 00-715 Warszawa z dopiskiem „Ochrona danych osobowych”.

Kontakt w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz realizacją praw osób, których dane osobowe dotyczą: Bawaria Motors sp. z o.o. - pisemnie na adres: Bawaria Motors sp. z o.o., ul. Czerniakowska 47, 00-715 Warszawa, z dopiskiem „ochrona danych osobowych”, mailowo na adres dane.osobowe@bmw-bawariamotors.pl

W jaki sposób przetwarzamy dane osobowe:

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, które podajesz lub udostępniasz na Stronie Internetowej, Formularzach kontaktowych oraz serwisach i aplikacjach internetowych w ramach korzystania z naszych usług, takie jak przede wszystkim: imię i nazwisko, nick lub login, adres e-mail, numer telefonu, miasto, adres korespondencyjny, informacje z portalów społecznościowych, informacje na temat pojazdu takie jak: marka i model, numer VIN). Dodatkowo na stronie internetowej zbieramy informacje zawarte w logach systemowych oraz uzyskane dzięki zastosowanym technologiom wsparcia (np. adresy IP, cookies (ciasteczka), lokalizacja).

Nasza strona internetowa jest obsługiwana przez zewnętrznego dostawcę usług internetowych- G-Forces Web Management Polska Sp. z o.o. i GForces Web Management Ltd. ("GForces") oraz w zakresie formularza kontaktowego oraz obsługi połączeń / centrali telefonicznej przez Focus Telecom Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

GForces zobowiązuje się do zapewnienia, że dane są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych i jest bezpieczne. GForces jest certyfikowany zgodnie ze standardem ISO27001 (międzynarodowy standard bezpieczeństwa informacji). GForces wykorzystuje Amazon Web Services, Inc. jako dostawcę platformy chmurowej. Wszystkie dane przetwarzane przez GForces są przechowywane na serwerach Amazon w EOG. Zagraniczne spółki zależne GForces czasami potrzebują dostępu do danych osobowych w celu świadczenia określonych usług wsparcia i rozwoju w imieniu GForces. Zapoznaj się z polityką prywatności na www.gforces.co.uk/privacy-policy aby poznać więcej szczegółów na temat zagranicznych oddziałów i obowiązujących zabezpieczeń.

Jeśli odwiedzasz naszą stronę internetową

Gdy ktoś odwiedza naszą witrynę, GForces gromadzi standardowe dane dziennika internetowego (twój adres IP, przeglądarka i typ urządzenia) oraz szczegóły wzorców zachowań użytkowników (miejsce, w którym dołączyłeś do naszej witryny, ścieżkę, którą podążasz przez naszą stronę i gdzie ją opuścisz). Są one przechowywane razem z unikalnym identyfikatorem, który jest ciągiem liczb. GForces gromadzi te informacje w uzasadnionym biznesowym celu monitorowania liczby odwiedzających różne części witryny, mierzenia ogólnej lokalizacji geograficznej odwiedzających i poziomów zaangażowania, co z kolei umożliwia jej ulepszanie swoich witryn i usług oraz zapewnienie usług z zakresu Business Intelligence. Ta informacja jest przetwarzana tylko w sposób, który nie identyfikuje nikogo i jest przechowywane przez czas nieokreślony. GForces używa również Google Analytics do zbierania standardowych danych dziennika internetowego i szczegółowych informacji o zachowaniach użytkowników, które są przechowywane razem z unikalnymi identyfikatorami (tj. ciągami liczb). Zbieramy te informacje w uzasadnionym biznesowym celu monitorowania ruchu na stronie i poziomu zaangażowania, co z kolei pozwala nam wprowadzać ulepszenia na naszej stronie internetowej oraz usprawniać sposób sprzedaży naszych samochodów i usług. Ta informacja jest przetwarzana tylko w sposób, który nie identyfikuje nikogo i jest przechowywana przez czas nieokreślony.

Możemy zbierać informacje dotyczące korzystania ze strony internetowej przez adresy IP urządzeń, z których następuje połączenie ze stroną internetową, również w oparciu o analizę logów dostępowych. Informacje te wykorzystujemy w diagnozowaniu problemów związanych z pracą serwera, analizą ewentualnych naruszeń bezpieczeństwa oraz w zarządzaniu stroną internetową. Adres IP jest wykorzystywany przez nas nadto w celach statystycznych, tj. do gromadzenia i analizy danych lokalizacyjnych osób odwiedzających witrynę (np. informacji o regionie, z którego nastąpiło połączenie).

Informujemy jednocześnie, że możemy zostać zobowiązani do ujawnienia informacji dotyczących numeru IP danego użytkownika oraz innych informacji przetwarzanych na stronie internetowej na żądanie uprawnionych do tego - w oparciu obowiązujące przepisy prawne - organów administracji publicznej w związku z prowadzonymi przez nie postępowaniami.

Jeśli korzystasz z naszych formularzy zapytania

W wyniku przesłania informacji za pomocą formularza na stronie internetowej, GForces przetwarza zebrane dane i przechowuje je przez 31 dni w uzasadnionym celu biznesowym, umożliwiając nam dostęp do informacji i rozpatrzenie wniosku. Są one następnie przechowywane przez kolejne 14 dni w GForces w rutynowych kopiach zapasowych dla celów zapewnienia ciągłości działania. Zbieramy następujące informacje:

Kod pocztowy

Jeśli wpiszesz swój kod pocztowy, GForces go zapisze i połączy go ze standardowymi danymi już zebranymi w Internecie (używane są w tych samych celach, co informacje opisane powyżej) .

Pliki cookies

W ograniczonym zakresie możemy zbierać dane osobowe automatycznie za pośrednictwem plików cookies. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika (np. komputerze, smartfonie, tablecie) i które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym połączeniu ze stroną internetową. Ciasteczka pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył.

Administrator korzysta z plików cookies przede wszystkim w następujących celach:

 • dostosowania zawartości strony internetowej do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze strony internetowej; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 • monitorowanie ruchu na naszych stronach internetowych;
 • ustalanie liczby anonimowych użytkowników strony internetowej;.
 • ustalania jak często pokazywana jest użytkownikom wybrana treść, jak często użytkownicy wybierają usługę; wykorzystanie systemu personalizowanych rekomendacji dla e-commerce; wykorzystanie narzędzia do komunikacji; ustawienie preferowanego języka, waluty, rozmiaru czcionki i innych tego typu właściwości; przywrócenie ostatniego wyniku wyszukiwania w produkcie; wyświetlenie ostatnio przeglądanych produktów lub usług;
 • integracja z portalem społecznościom;
 • płatności internetowe;
 • utrzymania sesji użytkownika;
 • zapamiętania podejmowanych przez użytkownika interakcji lub wyborach;
 • dostarczania użytkownikowi treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
W celu zapewnienia najwyższego poziomu interoperacyjności oraz wraz z rozwojem usług możemy także korzystać z usług podmiotów trzecich, które wykorzystują pliki cookies. Lista tych podmiotów podana została poniżej i może ulegać zmianom w czasie odpowiednio do rozwoju strony internetowej:


 1. Google Analytics (więcej informacji oraz dodatek do przeglądarki blokujący Google Analytics: tools.google.com);
 2. Gemius (więcej informacji na stronie: www.gemius.pl);
 3. Ataxo (więcej informacji na stronie: www.ataxo.pl);
 4. Comscore (więcej informacji na stronie: www.comscore.com);
 5. Quartic (więcej informacji na stronie: www.quartic.pl);
 6. Livechat (więcej informacji na stronie: www.livechatinc.com);
 7. Facebook (więcej informacji na stronie: www.facebook.com);
 8. DotPay (więcej informacji na stronie: www.dotpay.pl);
Zawartości pochodzące od zewnętrznych dostawców, mogą zawierać pliki cookies innych podmiotów, w związku z czym zaleca się aby użytkownik zapoznał się z zasadami wykorzystywania tych plików cookies do obsługi witryn internetowych przez tych dostawców zewnętrznych.

Niektóre pliki cookies są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i wyświetlania strony internetowej, a także pomagają w zapobieganiu nadużyciom na stronie internetowej.

Większość przeglądarek internetowych jest ustawionych na automatyczne akceptowanie i przyjmowanie cookies. Użytkownik może zarządzać plikami cookies wykorzystywanymi przez stronę internetową lub przez jakichkolwiek innych zewnętrznych dostawców, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Po odrzuceniu plików cookies niektóre funkcje oferowane przez stronę internetową mogą nie działać prawidłowo, a nawet w niektórych przypadkach wiąże się to z całkowitym uniemożliwieniem korzystania z wybranej usługi.

Szczegółowe informacje na temat cookies znajdują się w ustawieniach przeglądarki internetowej. Poniżej podajemy odnośniki do stron opisujących wyłączenie lub zmianę ustawień dla przykładowych przeglądarek internetowych:

Automatyczne przetwarzanie danych osobowych:

Informacje, które gromadzimy w związku z korzystaniem z naszej strony internetowej mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany (również w drodze profilowania), jednakże bez skutków prawnych dla osoby fizycznej lub innych konsekwencji, które w podobny sposób istotnie mogą wpływać sytuację osoby fizycznej. Poniżej przedstawiamy informacje na temat profilowania:

 1. na potrzeby profilowania nie będziemy przetwarzać żadnych danych wrażliwych;
 2. możemy dokonywać profilowania w celu analizy lub prognozy osobistych preferencji oraz zainteresowań osób korzystających ze strony internetowej lub produktów bądź usług i dopasowywania treści znajdujących się na naszych stronach internetowych lub produktach do tych preferencji;
 3. możemy profilować przede wszystkim w celach marketingowych, tj. dopasowania oferty marketingowej do ww. preferencji.

Cel przetwarzania danych osobowych:

Informacje o użytkowniku, w tym dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z prawem oraz w sposób zapewniający bezpieczeństwo i ochronę. Administrator będzie wykorzystywał dane osobowe uzyskane za pośrednictwem strony internetowej w celu zapewnienia obsługi użytkowników, świadczenia usług, zgłaszania reklamacji, komunikacji z użytkownikami, a także w prawnie uzasadnionych interesach Administratora, a ponadto w celach, na które użytkownik wyraził zgodę.

Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych:

Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących naszymi klientami opiera się na:

 • usprawiedliwionym interesie administratora danych (np. czynności analitycznych, marketingu bezpośredniego produktów lub usług, ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami) - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO;
 • zgody - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
 • wykonania zawartej umowy - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO;
 • wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na administratorze (w szczególności obowiązków wynikających z przepisów podatkowych i księgowych oraz rachunkowych) – na podstawie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO
Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących potencjalnymi klientami opiera się na:

 • usprawiedliwionym interesie administratora danych (np. czynności analitycznych, marketingu bezpośredniego produktów lub usług, ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami) - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO;
 • zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing).

Okres przetwarzania danych osobowych:

Czas, przez jaki możemy przetwarzać dane osobowe, jest uzależniony od podstawy prawnej. Nie przetwarzamy danych osobowych ponad okres dłuższy niż wynika to z podstawy prawnej przetwarzania. Stosownie do tego informujemy, że:

 1. jeżeli przetwarzanie danych osobowych następuje na podstawie zgody - okres przetwarzania trwa do momentu wycofania tej zgody przez użytkownika lub zgłoszenia sprzeciwu;
 2. jeżeli przetwarzanie danych osobowych następuje na podstawie uzasadnionego interesu administratora danych - okres przetwarzania trwa do momentu ustania tego interesu administratora lub do momentu wniesienia sprzeciwu przez osobę, której dane osobowe dotyczą – w sytuacjach, gdy sprzeciw taki zgodnie z przepisami prawa przysługuje;
 3. jeżeli przetwarzanie danych osobowych następuje z uwagi na obowiązujące przepisy prawa, okresy przetwarzania danych w tym celu określają te przepisy;
 4. w przypadku braku konkretnych wymogów prawnych, podstawowy okres przechowywania danych w przypadku zapisów i innej dokumentacji dowodowej sporządzonej w trakcie wykonywania umowy jest równy okresowi przedawnienia roszczeń i trwa maksymalnie 10 lat, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej.

Udostępnianie danych osobowych:

Administrator danych bez podstawy prawnej nie przekazuje ani nie udostępnia podmiotom trzecim danych osobowych użytkowników. Taką podstawą prawną może być w szczególności przepis prawa, umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych bądź inny instrument prawny. W szczególności odbiorcami danych osobowych, które przetwarzamy jako administrator danych osobowych mogą być:

 1. importer, producent pojazdu lub przedstawiciel producenta pojazdu;
 2. zakłady ubezpieczeń, podmioty/instytucje finansowe (np. banki, leasingi), brokerzy i pośrednicy
 3. podmioty świadczące usługi hostingowe;
 4. zewnętrzni dostawcy usług marketingowych, podmioty realizujące kampanie marketingowe lub sprzedażowe, badania ankietowe w tym satysfakcji klienta;
 5. podwykonawcy, świadczący usługi z zakresu dostarczania oprogramowania, płatności, usługi wsparcia lub serwisu sprzętu, a także dostawcy towarów, z pomocy których korzystamy
 6. kancelarie lub firmy windykacyjne;
 7. audytorzy i biegli rewidenci, doradcy prawni, doradcy podatkowi
 8. podmioty przetwarzające dane osobowe na mocy umów powierzenia przetwarzania danych osobowych;
 9. organy administracji publicznej - w zakresie określonym przepisami prawa,
W takich przypadkach wymagamy od podmiotów trzecich zachowania poufności i bezpieczeństwa informacji oraz weryfikujemy czy zapewniają odpowiednie środki ochrony danych osobowych.

Administrator jest częścią Grupy Kapitałowej Emil Frey, w związku z tym pewne informacje, a w tym dane osobowe mogą być przekazywane spółkom z Grupy Kapitałowej Emil Frey, a w szczególności do Emil Frey Holding AG z siedzibą w Zurychu (Szwajcaria), adres: Badenerstrasse 600, 8048 Zurych i spółek z Grupy Emil Frey. Informujemy jednocześnie, że Szwajcaria została uznana przez Komisję Europejską za państwo zapewniające odpowiedni stopień ochrony danych osobowych. (DECYZJA KOMISJI z dnia 26 lipca 2000 r. na mocy dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie właściwej ochrony danych osobowych w Szwajcarii).

Ponadto informujemy jednocześnie, że w razie wyrażenia na to zgody przez użytkownika lub w przypadku, gdy będzie to niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy, bądź też na podstawie uzasadnionego interesu administratora dane osobowe mogą zostać przekazane do producenta lub przedstawiciela producenta pojazdu, w tym przede wszystkim do:

 1. BMW Vertriebs GmbH sp. z o.o. oddział w Polsce, ul. Wołoska 22A, 02-675 Warszawa, podmiotom wchodzącym w skład Grupy BMW i z nią współpracującym (w tym zwłaszcza BMW Financial Services Polska Sp. z o.o.);
 2. Emil Frey Holding AG z siedzibą w Zurychu (Szwajcaria), adres: Badenerstrasse 600, 8048 Zurych, podmiotom wchodzącym w skład Grupy Emil Frey i z nią współpracującym.

Prawa osób, których dane osobowe dotyczą

Osobie fizycznej, której dane osobowe dotyczą przysługują następujące prawa, które powinny być realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa:

 1. prawo dostępu do treści swoich danych osobowych,
 2. prawo do sprostowania swoich danych osobowych oraz uzupełnienia danych osobowych, które są niekompletne;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych „prawo do bycia zapomnianym” lub ograniczenia przetwarzania;
 4. prawo do przenoszenia danych osobowych;
 5. prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych przetwarzanych w celach marketingowych w tym profilowania oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w przypadkach związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją – wobec przetwarzania danych osobowych opartego na prawnie usprawiedliwionym interesie administratora danych;
 6. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych w dowolnym momencie, co pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Osoba, której dane osobowe dotyczą ma również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (w Polsce: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), w szczególności w państwie członkowskim swojego zwykłego pobytu, swojego miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia, jeżeli uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza obowiązujące przepisy prawa.

W celu skorzystania z możliwości realizacji uprawnień dotyczących przetwarzania danych osobowych każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane na stronie internetowej, może skontaktować się administratorem w podany poniżej sposób: Bawaria Motors sp. z o.o. - pisemnie na adres: Bawaria Motors sp. z o.o., ul. Czerniakowska 47, 00-715 Warszawa, z dopiskiem „ochrona danych osobowych”; mailowo na adres dane.osobowe@bmw-bawariamotors.pl.

Obowiązywanie Polityki Prywatności

Administrator będzie dokonywał przeglądu niniejszej Polityki prywatności i wprowadzał zmiany w sytuacji, gdy okaże się to niezbędne lub pożądane z uwagi na treść przepisów prawa, wytycznych organów odpowiedzialnych za nadzór nad przestrzeganiem zasad przetwarzania danych osobowych, aktualnych praktyk w obszarze ochrony danych osobowych, a także jeżeli Administrator uzna to za konieczne ze względu na bezpieczeństwo lub ochronę danych osobowych, bądź usprawiedliwione interesy administratora danych osobowych. Zastrzegamy również możliwość zmiany niniejszej Polityki prywatności w przypadku zmian technologii, wykorzystywanej do przetwarzania danych osobowych (o ile zmiana jej wpływa na brzmienie niniejszego dokumentu), jak również w razie zmiany sposobów, celów lub podstaw prawnych przetwarzania danych osobowych.