Sprawdzenie Historii i Przebiegu​ używanego BMW

BMW ASO sprawdzenie historii serwisowej

Zapraszamy do serwisów Bawaria Motors na sprawdzenie autentyczności stanu licznika oraz na sprawdzenie historii serwisowej. Kupujesz używane BMW? Sprawdzenie przebiegu możemy wykonać telefonicznie. Zadzwoń do wybranego ASO w Polsce po cenę usługi.

Na marginesie, używane BMW kupowane w komisach Bawaria Motors mają sprawdzaną historię w bazie danych ASO ogólnoeuropejskiej, a do większości ofert mamy również raport niezależny - AutoDNA.

Jak sprawdzić przebieg?

Prosimy o telefon do jednego z naszych serwisów.

Zadzwoń


Mówi Szef ASO BMW w Piasecznie:

—Wiarygodność przebiegu auta sprawdza się przy zakupie samochodu z rynku wtórnego. Można u nas zweryfikować przebieg, bo jeżeli samochód jest chociaż od czasu do czasu w ASO, albo nawet nie przyjeżdża do ASO, ale użytkownik dzwoni i coś sprawdza, to mamy możliwość zaczytania zdalnie przebiegu i to w historii będzie widać. Można przy zakupie zadzwonić do nas i sprawdzić, czy jakiś czas temu dane auto nie miało wyższego przebiegu. Oczywiście nie zawsze wszystko widać i nie jest takie sprawdzenie autentyczności stanu licznika na 100% pewne, szczególnie jeśli ktoś nie serwisuje regularnie. Ot, wstępna weryfikacja na etapie nawet jeszcze przed obejrzeniem auta. Zawsze to coś. Natomiast historię napraw udostępniamy tylko na życzenie obecnego właściciela pojazdu. Zawsze jednak możemy potwierdzić, również zainteresowanemu zakupem, czy samochód bywał w autoryzowanym serwisie i kiedy.

Licznik przebiegu, zegary BMW Serii 3 F30
Licznik kilometrów 6-letniego w chwili, gdy zrobiono zdjęcie, BMW Serii 3 F30

Przebieg a historia serwisowa

Sprawdzenie przebiegu jest prostsze, można w Bawaria Motors wykonać przez telefon. I udzielimy informacji nawet przymierzającemu się do zakupu danego egzemplarza BMW. Potrzebny będzie VIN samochodu.

Sprawdzenie historii serwisowej - np. kiedy był wymieniany pasek lub łańcuch rozrządu, olej w skrzyni biegów, amortyzatory; kiedy samochód bywał w którym serwisie w Polsce, Europie, czy nawet USA. Czy miał naprawę blacharską i których elementów. Sprawdzenie historii napraw wykonujemy tylko na zlecenie obecnego właściciela samochodu .


Przebieg a stan licznika

Stan licznika jest pojęciem słabszym, asekurującym tego, kto je wypowiada czy umieszcza w ofercie internetowej. Może być użyty przypadkiem. Ale również 'stan licznika' może być celowo umieszczony w ofercie. Natomiast 'przebieg' niesie odpowiedzialność, tego kto oferuje pojazd, że samochód przejechał tyle, ile pojawia się na desce rozdzielczej.

Dlatego Bawaria Motors sprawdza autentyczność stanu licznika. I powiemy Klientowi tyle, ile widzimy w bazie danych ASO BMW.


Czy usługę wykonujemy w całej Polsce?

Tak, zarówno o sprawdzenie autentyczności stanu licznika jak i historii napraw można się do nas zwrócić z samochodem BMW zarejestrowanym w dowolnym województwie. Nie tylko mazowieckie, śląskie i pomorskie, ale również wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, lubelskie, świętokrzyskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, lubuskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie.

Gorąco zapraszamy, jeśli masz informację, że samochód był serwisowany w Bawaria Motors Warszawa, Janki, Piaseczno, Katowice lub Gdańsk.

Zadzwoń po cenę usługi do wybranego ASO Bawarii Motors.


Czy w bazie BMW są wpisy z warsztatów niezależnych?

Z niektórych tak, tych które współpracują z BMW poprzez portal AOS - Aftersales Online System i zaraportowały daną wizytę klienta i stan licznika. Czy warsztaty niezależne to robią? Nie muszą, ale użytkownikom BMW często zależy na takim wpisie, właśnie ze względu na wzrost wartości rezydualnej samochodu z wiarygodną historią, więc mogą naciskać na warsztat niezależny, by wpisu dokonał. Warsztat niezależny nie ponosi kosztu zaraportowania wizyty do historii, jedynie płaci tu swoim czasem.