Cecha 1
Cecha 1
Cecha 2
Cecha 2
 Cecha 3
Cecha 3

Nowe BMW i3

W 100% elektryczne, idealne do nowoczesnego miasta. Nowe BMW i3 to samochód, który perfekcyjnie realizuje koncepcję elektromobilności. Jest tak luksusowy jak każde BMW, a jednocześnie tak oszczędny i przyjazny środowisku naturalnemu, jak żadne inne auto bawarskiej marki w historii. 

Zasięg do 260 kilometrów 

Nowe BMW i3, dostępne w salonach BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Katowicach i Gdańsku, obala stereotyp, że napęd elektryczny nie jest rozwiązaniem dostatecznie funkcjonalnym. Na standardowy zarzut dotyczący krótkiego zasięgu, inżynierowie BMW odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Stworzyli samochód, który może przejechać nawet 260 kilometrów na jednym ładowaniu, bez emisji szkodliwych spalin. 

Tak świetny wynik jest efektem zastosowania nowego, wysokowydajnego akumulatora, który magazynuje więcej energii, by dostarczyć ją do w pełni elektrycznego układu napędowego. Zoptymalizowana technologia eDrive gwarantuje przy tym więcej niż zadowalające osiągi. 

Miejski sportowiec o ekologicznym charakterze 

Sportowe emocje w samochodzie elektrycznym, w dodatku miejskim? Nowe BMW i3 rozbija kolejny szklany sufit. Auto napędza jednostka o mocy 170 KM, która generuje imponujący moment obrotowy na poziomie 250 Nm. Pozwala to rozpędzić samochód do pierwszej setki w czasie tylko 7,3 sekundy. Taka dynamika jest więcej niż zadowalająca, zwłaszcza w mieście.

BMW i3s

Jeszcze szybsza i bardziej spektakularna wersja elektrycznego mieszczucha BMW daje mnóstwo przyjemności z jazdy, jednocześnie oferując równie dobre wyniki ekonomiczne i ekologiczne. BMW i3s to propozycja dla tych, którzy chcą szanować środowisko i swój portfel, ale oczekują także sportowych wrażeń na co dzień. Ten maluch potrafi pokazać pazur, przyspieszając od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,9 sekundy!

Silnik elektryczny rozwija moc 184 KM i oferuje moment obrotowy 270 Nm, dzięki czemu jazda BMW i3s jest czystą przyjemnością, również w dalszej trasie. Prędkość maksymalna wynosi 160 km/h, a zasięg jest taki sam, jak w podstawowej wersji i3 – do 260 kilometrów na jednym ładowaniu.

Nowoczesna kabina pasażerska

Kabina nowego BMW i3 została wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Przyniosło to w efekt w postaci wyraźnego odchudzenia samochodu, przy zachowaniu maksymalnej ochrony kierowcy i pasażerów. Karbon to materiał bardziej wytrzymały od stali! Dzięki zmniejszonej wadze i obniżonemu środkowi ciężkości, nowe BMW i3 rewelacyjnie się prowadzi, świetnie przyspiesza, a przy tym gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacji.

Szybkie ładowanie

Nowe BMW i3 jest standardowo wyposażone w kabel do ładowania akumulatora ze zwykłego gniazdka sieciowego 230V. Wystarczy podłączyć wtyczkę, by zwiększyć pojemność baterii do 80% w ciągu 15 godzin. Właścicielom, którym szczególnie zależy na krótkim czasie ładowania, polecamy zainwestowanie w nową stację BMW Wallbox, również w wariancie skonfigurowanym tak, by wykorzystywać energię produkowaną przez panele fotowoltaiczne. Korzystając ze stacji Wallbox można uzupełnić pojemność akumulatora do 80% w ciągu nieco ponad 1,5 godziny.

Oczywiście nowe BMW i3 można także naładować ze stacji publicznego ładowania. W przypadku stacji typu DC cały proces zajmuje tylko 20 minut, a dla stacji AC wynosi godzinę i 31 minut. Właściciele BMW i3 otrzymują dostęp do aplikacji, która m.in. wskazuje najbliższe aktywne stacje ładowania.

Nowoczesne rozwiązania wspierające kierowcę

Nowe BMW i3 to samochód, który wykorzystuje technologie przyszłości, by ułatwić życie kierowcy już dziś. Na liście wyposażenia znajdziemy mnóstwo systemów przydatnych w codziennym użytkowaniu, jak chociażby asystent parkowania czy system asystujący kierowcy plus. Dzięki aplikacji BMW Connected kierowca może połączyć smartfona z samochodem, by np. przesyłać zaplanowane trasy, udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym czy zdalnie zamknąć lub otworzyć auto.

Title
Twoje BMW i3 To tylko próbka możliwości tego innowacyjnego samochodu. Po więcej szczegółów na temat nowego BMW i3 zapraszamy do salonów BMW Bawaria Motors w Warszawie, Jankach, Gdańsku i Katowicach.