Oryginalne koła MINI

To jedyny element samochodu, który ma stały kontakt z nawierzchnią. Koła mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ale także na wygląd auta. W MINI doskonale to rozumiemy, dlatego dajemy Ci szeroki wybór oryginalnych felg MINI oraz pomagamy w dobraniu odpowiednich opon do Twojego samochodu. Kupując oryginalne koła MINI zawsze podejmujesz dobrą decyzję, która będzie procentować z każdym przejechanym kilometrem.

Oryginalne opony MINI: jedź bezpiecznie i z szerokim uśmiechem na twarzy

Oryginalne opony MINI wyróżnia jeden detal. Jest to gwiazdka umieszczona na boku opony, która stanowi znak najwyższej jakości. Opony MINI przechodzą rygorystyczne testy, aby dać Ci pewność, że podróżujesz na ogumieniu, które znakomicie trzyma się drogi, gwarantuje perfekcyjną przyczepność w każdych warunkach, wolno się zużywa oraz jest odporne na nawet agresywny styl jazdy.

Warto wiedzieć, że gwiazdkę otrzymują tylko te opony MINI, które spełniają najwyższe standardy jakości – znacznie przekraczające te narzucone przepisami Unii Europejskiej. Oryginalne opony MINI wykorzystują zaawansowane technologie poprawiające bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, w tym RDC i Runflat. Producent zadbał również o zmniejszenie oporów toczenia, by jazda była nie tylko bezpieczna i przyjemna, ale także ekonomiczna i przyjazna środowisku naturalnemu.

Masz wiele powodów, by wybrać oryginalne koła MINI

Zacznijmy od opon. Te posiadające gwiazdkę są objęte aż 36-miesięcznym ubezpieczeniem, które gwarantuje Ci święty spokój w długim okresie użytkowania ogumienia. Niespodziewana sytuacja na drodze? Teraz to już nie jest problem. Dzięki ubezpieczeniu oryginalnych opon MINI nie poniesiesz dodatkowych kosztów wymiany uszkodzonej opony.

Kolejnym atutem jest to, że oryginalne opony MINI są dobierane ściśle pod kątem konkretnego modelu marki. Pod uwagę bierzemy moc jednostki napędowej, charakterystykę zawieszenia i technologię napędu. Dzięki temu Twoje MINI będzie się prowadzić, jak po sznurku, czyli dokładnie tak, jak zaplanował to producent.

W ofercie znajdziesz również oryginalne felgi ze stopów lekkich MINI oraz kompletne koła – zarówno letnie, jak i zimowe. Nasi specjaliści skonfigurują optymalny zestaw dopasowany do Twoich możliwości finansowych, jak i spełniający oczekiwania pod względem trwałości oraz charakterystyki prowadzenia.

Koniec z samodzielnym sprawdzaniem ciśnienia

Od marca 2014 roku wszystkie oryginalne koła MINI są wyposażone w zaawansowane czujniki ciśnienia RDC. Ich zadaniem jest stałe mierzenie wartości ciśnienia w oponach, aby w porę ostrzec kierowcę, że powinien uzupełnić niedobory lub odwiedzić najbliższy serwis MINI z uwagi na podejrzenie uszkodzenia ogumienia. Czujniki RDC w oryginalnych kołach MINI są bardzo precyzyjne, dzięki czemu nie ryzykujesz jazdy ze zbyt niskim ciśnieniem, co nie tylko przyspiesza zużycie opon, ale także wpływa na większe spalanie.

MINI Runflat

Ta technologia bez wątpienia może być określana mianem rewolucji. MINI Runflat rozwiązuje typowy problem, jakim jest konieczność przerwania podróży po przebiciu opony. W tym przypadku nie ma takiej potrzeby – kierowca może kontynuować jazdę do najbliższego serwisu z prędkością 80 km/h, zachowując kontrolę nad pojazdem i mając poczucie bezpieczeństwa. Na tę technologię składają się wzmocnione boki opon oraz obręcze o specjalnej geometrii zapobiegającej ześlizgnięciu się uszkodzonej opony, nawet podczas pokonywania zakrętów.

Oszczędzaj paliwo dzięki oryginalnym oponom MINI

Oryginalne opony MINI nie tylko dbają o Twoje bezpieczeństwo i zapewniają Ci radość z jazdy, ale także pozwalają oszczędzać paliwo. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować opory toczenia bez względu na rodzaj nawierzchni, co automatycznie przekłada się na niższe spalanie. Dodatkowo specjalna konstrukcja opon ogranicza powstawanie odkształceń i w naturalny sposób wydłuża trwałość ogumienia.

Oryginalne koła MINI, opony oraz felgi ze stopów lekkich w najróżniejszych wzorach są dostępne w autoryzowanych serwisach MINI Bawaria Motors. Nasi doradcy pomogą Ci w skonfigurowaniu odpowiedniego zestawu i zaproponują bardzo atrakcyjną cenę.