Dodatek do BENZYNY. MINI Original.

Dostępny w Bawaria Motors Warszawa, Janki, Piaseczno, Katowice, Gdańsk.

Dodatek MINI do benzyny. Przy dystrybutorze

Dodatek MINI do benzyny oczyszcza wtryskiwacze z osadów (zanieczyszczone paliwo lub niekorzystny profil jazdy). Preparat dodatkowo zapobiega starzeniu się paliwa w baku. Przywraca pierwotne osiągi. Specjalnie do nowoczesnych silników MINI. Łatwe dawkowanie - butelka 100 ml na 40-80 litrów benzyny; dolewamy dodatek przed tankowaniem paliwa.

Preparaty niepowiązane z marką, sprawdzane są "Testem Forda 2,3 l" do silników z lat 90. Lub testami do wolnossących jednostek z lat 80. Niewystarczająco odzwierciedlają one wymagania zaawansowanych technologii MINI i klientów.

Dodatek MINI Original - skutecznie oczyszcza współczesne i nowowoczesne, wydajne silniki MINI z zapłonem iskrowym.Testy BMW Group robi na cyklach jazdy miejskiej i na dzisiejszych paliwach. Dzięki temu dodatek działa nie tylko w laboratorium, ale i w codziennej jeździe.

Zamów dodatek / Umów odbiór


Jak działa?

  • Dodatek MINI do paliwa oczyszcza wtryskiwacze z osadów. Dziś końcówki wtrysków są bardziej obciążone termicznie i chemicznie. Zlokalizowane są bowiem w komorach spalania (wtrysk bezpośredni, gdi), a nie jak dawniej w kolektorze ssącym.
  • Dodatkowo preparat stabilizuje benzynę - przeciwdziała starzeniu się paliwa (tzw. zepsuta benzyna - zatykanie filtra paliwa, zastanie pompy paliwa, np. auta używane nieregularnie, sezonowo, na krótkich dystansach, tankowane rzadko, phev, lpg, kabriolety, youngtimery).
  • Przywraca pierwotne zużycie paliwa.
  • Przywraca osiągi - przyspieszenie, czystość spalin. Regeneruje wtryskiwacze do stanu "niemal jak nowe".
  • Zabezpiecza układ paliwowy przed korozją powodowaną przez paliwa niskiej jakości lub z dodatkiem etanolu (E5, E10).
  • Pomaga uniknąć niepotrzebnych i kosztownych procedur serwisowych.

Polecamy dodatek MINI zarówno jako prewencja, jak i wtedy, gdy wystąpiły już objawy.

Można stosować ze wszystkimi samochodami MINI z silnikami benzynowymi:

  • Silniki wolnossące,
  • Silniki Turbo, w tym TwinPower Turbo,
  • Napęd hybrydowy - phev.
Kompatybilny materiałowo z najnowszymi osiągnięciami konstrukcyjnymi silnika – nowy dodatek MINI opracowano wyłącznie dla układów napędowych MINI. Nowa formuła pozostaje jednak zgodna ze starszymi produktami.
Dodatek do benzyny MINI Original
Dodatek do benzyn MINI Original. Butelka 100 ml na 40-80 litrów paliwa. Dolewamy przed tankowaniem.

Pierwsze objawy

Przytkane wtryski w silniku benzynowym można ustalić samemu. Pracujący na wolnych obrotach, najlepiej nagrzany silnik, traktujemy na sekundę-dwie pedałem gazu wciśniętym do podłogi. Reakcja ma być natychmiastowa. Jeśli wkręca się z oporem, albo co gorsza przygasa, mamy do czynienia z niedrożnymi wtryskami, lub ew. obniżoną wydajnością pompy paliwa, przytkanym filtrem, ale jest to ta sama rodzina usterek układu paliwowego, spowodowana właśnie nagarami, glonami bytującymi w zastanym paliwie, wytrącającym się ze starego paliwa "lakierem", korozją.

Niektóre z tych niekorzystnych zmian można cofnąć dodatkiem MINI. Na szczęście te najdroższe serwisowo, jak nagar na wtryskach - z reguły udaje się wyleczyć. Inne - mogą wymagać już płukania baku, wymiany pompy paliwowej, czy zaklajstrowanego filtra. Dlatego warto stosować dodatek prewencyjnie. Nawet jeśli nie dla komponentu rozpuszczającego nagar, to przez wzgląd na jego właściwości antykorozyjne i stabilizujące paliwo.

Zamów dodatek / Umów odbiór

Proces oczyszczania wtrysków dodatkiem BMW Twin Power Turbo.

Zima czy lato?

Inaczej niż przy dieslu, gdzie dodatki zapobiegają wytrącaniu się na mrozie parafiny w oleju napędowym, dodatek do benzyn nie jest tak bardzo zogniskowany na porze roku, a więc przeznaczony jest do stosowania jesień - zima - wiosna - lato. Okres zimowy - przez utrudnioną komunikację dom-serwis, a dla niektórych nawet odstawienie samochodu (wspomniane starzenie się paliwa) - dodatek jak najbardziej tak. Okres letnich wakacji - jako czas wyjazdów, ujawniania się niezauważonych wcześniej niesprawności w trasie - również.