Szukasz używanego BMW na Otomoto? Sprawdź, jak wybrać dobrze i bez niespodzianek

Zakup używanego samochodu jest obarczony pewnym ryzykiem, z czego pewnie większość kupujących zdaje sobie doskonale sprawę. Auto, które ma już sporo kilometrów na liczniku, często miało kilku właścicieli, a do tego zostało sprowadzone zza zachodniej granicy, z dużym prawdopodobieństwem może się okazać skarbonką bez dna i motoryzacyjnym koszmarem. Na szczęście można uniknąć takiego scenariusza, kierując się kilkoma prostymi zasadami. W tym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć dobre używane BMW na Otomoto, na przykład w Gdyni, Sopocie, Gdańsku czy Elblągu. Dlaczego właśnie BMW? Ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych w Polsce i na samym Otomoto znajduje się aktualnie ponad 1200 ofert sprzedaży w promieniu 80 kilometrów od Trójmiasta.

Sprowadzony „w idealnym stanie”? Lepiej nie ryzykuj

Przeglądając oferty sprzedaży używanych BMW w Gdyni, Sopocie, Elblągu czy Gdańsku na serwisie Otomoto.pl, można dojść do wniosku, że znalezienie odpowiedniego auta będzie wyjątkowo proste. Ogłoszeń jest mnóstwo, ich autorzy prześcigają się w pomysłach na to, jak przekonać czytających do chwycenia za telefon, deklarują znakomity stan techniczny, brak jakichkolwiek ukrytych wad, oczywiście bezwypadkowość i niskie przebiegi.

I o ile w przypadku samochodu pochodzącego z polskiego salonu można te piękne deklaracje w jakimś stopniu zweryfikować, o tyle auta sprowadzone z zagranicy (głównie z niemieckich tzw. placów) to w większości jedna wielka zagadka. Historia takich samochodów jest trudna do sprawdzenia, a często wręcz jest to niemożliwe. Zwykle już przy oględzinach okazuje się, że auto zaliczyło mniejsze i większe stłuczki, zostało naprawione w sposób niefachowy, lista wyposażenia podana przez sprzedającego nie pokrywa się ze stanem faktycznym, część funkcji w ogóle nie działa, stopień zużycia wnętrza podważa autentyczność przebiegu.

Należy przy tym zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt: BMW to samochody klasy premium, znakomicie wykonane, natomiast wymagające sumiennego serwisowania i stosowania oryginalnych części zamiennych. Jeśli poprzedni właściciel to zaniedbał, auto może być finansową pułapką dla kolejnego nabywcy. Koszty doprowadzenia go do dobrego stanu będą bardzo wysokie, co odbierze całą radość z posiadania samochodu legendarnej bawarskiej marki.

Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest krótka analiza cen używanych BMW w serwisie Otomoto. Zawężając krąg poszukiwań do Gdańska, Gdyni, Sopotu i Elbląga na pewno zwrócisz uwagę, że poszczególne egzemplarze – nawet z tego samego rocznika, w identycznej wersji silnikowej i z podobnym wyposażeniem – potrafią się diametralnie różnić pod względem ceny wywoławczej. Znacznie droższe są auta z polskiego salonu, od pierwszego właściciela. To właśnie efekt tego, że okazyjny zakup BMW prawie zawsze rozpoczyna ciąg poważnych problemów.

Sposób na dobre używane BMW z Otomoto? Skup się na ofertach dilerów

Samochody z drugiej ręki są oferowane nie tylko przez osoby prywatne, handlarzy i autokomisy. Te najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze dla nabywcy oferty można znaleźć u autoryzowanych dilerów marki. Znakomitym przykładem są tutaj używane samochody z programu BMW Premium Selection, dostępne w salonie BMW Bawaria Motors w Gdańsku. Na czym to polega?

BMW Premium Selection to samochody wnikliwie sprawdzone pod każdym możliwym względem, w ramach kontroli 360°. Diler udziela na nie aż 24 miesięcznej ochrony gwarancyjnej bez limitu kilometrów (z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy). Dodatkowo nabywca przez kolejnych 6 miesięcy lub 10 000 kilometrów nie musi serwisować swojego nowego auta. Wszystkie samochody mają gwarantowany przebieg i pewną, zweryfikowaną historię.

Pamiętaj

Decydując się na używane BMW z programu BMW Premium Selection możesz skorzystać z atrakcyjnych form finansowania zakupu: kredytu lub leasingu.

Sprawdzone BMW z programu BMW Premium Selection kupisz w salonie BMW Bawaria Motors w Gdańsku. Aktualnych ofert szukaj w serwisie Otomoto.pl, zawężając lokalizację do Gdańska, Gdyni i Sopotu. Z Elbląga też masz blisko, zwłaszcza wiedząc, że nie będzie to droga na marne, bo na miejscu zastaniesz dokładnie takie BMW, o jakim marzyłeś.