Dobry serwis BMW w Gdyni, Elblągu, Koszalinie lub Słupsku. Dlaczego warto postawić na ASO BMW?

Każdy samochód, nawet tak legendarnie niezawodnej marki, jak BMW, wymaga bieżącej obsługi serwisowej. Nie należy na tym oszczędzać, ponieważ z pozoru drobne zaniedbania mogą szybko przełożyć się na wzrost awaryjności auta i narazić właściciela na bardzo wysokie koszty. Problem w tym, że coraz trudniej jest znaleźć godnego zaufania mechanika, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy mu powierzyć bardzo zaawansowany technologicznie pojazd. Jeśli sam od dawna szukasz dobrego serwisu BMW w Gdyni, Elblągu, Koszalinie, Słupsku czy innym okolicznym mieście, zdecydowanie możemy rekomendować wybór ASO BMW. Dlaczego? Najważniejsze argumenty znajdziesz w naszym poradniku.

Dostęp do zaawansowanych technologii

Nie ma przypadku w tym, że właściciele nowoczesnych samochodów, zwłaszcza klasy premium, coraz mniej chętnie korzystają z usług niezależnych warsztatów. Nie chodzi tutaj już tylko o dyskusyjne kompetencje mechanika (bo wielu może się pochwalić profesjonalną wiedzą i dużymi umiejętnościami), ale o zwyczajny brak dostępu do specjalistycznych narzędzi diagnostycznych.

Producenci samochodów coraz częściej komunikują nabywcom: masz auto, nad którym pracowaliśmy kilka lat, wydając na to setki milionów euro. Dołożyliśmy starań, by idealnie odpowiadało na Twoje potrzeby, zapewniało Ci maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Nie możemy dopuścić do tego, aby serwisował je ktoś, kto nie ma o tym pojęcia.

Jak to się przejawia w praktyce? Po pierwsze: producenci wprowadzają rygorystyczne procedury serwisowe, wymagając stosowania części zamiennych, podzespołów, olejów, środków smarnych etc. spełniających konkretne kryteria jakościowe – niezależni mechanicy nie mają do nich dostępu.

Po drugie: zdiagnozowanie usterki we współczesnym samochodzie w wielu przypadkach wymaga użycia profesjonalnego sprzętu diagnostycznego, którego zakup przez niezależny warsztat jest albo niemożliwy, albo nieopłacalny.

Wreszcie po trzecie: nowoczesne auta przypominają jeżdżące komputery. Posiadają zaawansowane oprogramowanie, do którego nie da się tak po prostu dostać z poziomu zwykłego laptopa.

Wszystko to sprowadza się do prostego wniosku: tylko autoryzowany serwis BMW gwarantuje szybkie i trafne zdiagnozowanie problemu, a następnie jego usunięcie zgodnie z procedurami producenta.

Oryginalne części zamienne

Niektórzy właściciele samochodów celowo wybierają tańsze zamienniki, ale nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że niska cena musi mieć swoje uzasadnienie. Takie części są po prostu dużo mniej wytrzymałe niż oryginały. Autoryzowane serwisy BMW nie mogą sobie pozwolić na to, aby klient był niezadowolony z trwałości podzespołów, dlatego naprawiają i serwisują pojazdy wyłącznie w oparciu o części oryginalne, gwarantujące zarówno odpowiednią wytrzymałość, jak i bezpieczeństwo oraz pełną kompatybilność z pojazdem. Ma to również wpływ na wartość samochodu przy odsprzedaży.

Serwis BMW w ASO to inwestycja z gwarantowaną stopą zwrotu

Dużym atutem serwisowania BMW w ASO jest również to, że dzięki temu właściciel pojazdu może liczyć na znacznie wolniejszą utratę wartości swojego samochodu. Kolejny nabywca z pewnością zwróci uwagę na fakt, iż autem zajmowali się fachowcy z autoryzowanej stacji obsługi, co daje pewność prawidłowego przeprowadzania napraw i wykonywania bieżących czynności serwisowych. Tym samym samochód osiągnie wyższą cenę na rynku wtórnym.

Ceny? Wcale nie odstraszają

To jasne, że ceny usług serwisowych BMW w autoryzowanych stacjach obsługi są nieco wyższe niż u niezależnych mechaników, jednak warto pamiętać, że stoi za nimi doświadczenie, bardzo wysoka jakość, stosowanie oryginalnych części zamiennych oraz realna gwarancja na wykonane naprawy.

Poza tym nie demonizujmy tak kwestii cen – zwłaszcza w okresie różnego rodzaju promocji. Regularnie można na nie liczyć w autoryzowanym serwisie BMW Bawaria Motors Gdańsk, który obsługuje również właścicieli pojazdów bawarskiej marki z Gdyni, Elbląga, Koszalina, Słupska i innych miast w Polsce. Atrakcyjne promocje serwisowe pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale bez obniżania jakości obsługi samochodu.